НОВИНИ

Путін планує звільнити з тюрем близько шести тисяч бізнесменів, але не Ходорковского

Владімір Путін вніс до Держдуми проект постанови економічної амністії, згідно з яким протягом півроку на свободу можуть вийти близько 5-6 тисяч підприємців замість 13 тисяч, як передбачалося раніше, пише газета "Коммерсант".

Ініціатор амністії Боріс Тітов, який просував ідею з червня 2012 року, коли був призначений на пост бізнес-омбудсмена, порадів, що вона "в принципі відбудеться".

Крім скорочення списку статей, в проекті постанови названі й інші умови: кандидат на амністію повинен бути притягнутий до кримінальної відповідальності вперше і відшкодувати матеріальний збиток. Останнє стосується і тих, хто ще перебуває під слідством.

Пояснювальна записка спеціально обумовлює: це умова стосується "як осіб, кримінальні справи стосовно яких перебувають у стадії судового розгляду або попереднього розслідування, так і осіб, вироки щодо яких набрали законної сили".

Статті 160 і 165 , за якими засуджено Михаїла Ходорковского і Платона Лєбєдєва, в законопроекті про амністію не вказані.

Крім того, наголошують експерти, Алєксєю Навальному теж розраховувати нема на що. Стаття 160 (привласнення, розтрата) в списку теж не значиться.

Нагадаємо, у жовтні минулого року Путін заявив, що готовий розглянути клопотання про помилування екс-голови "ЮКОСа" Михаіла Ходорковского, якщо він направить відповідне прохання.

Платон Лєбєдєв і Міхаїл Ходорковський засуджені до  13 років в'язниці - суд визнав їх винними в розкраданні нафти і легалізації незаконних доходів.

Amnesty International привласнила Ходорковскому і  Лєбєдєву статус  в'язнів совісті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.