НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Політолог: шанси виїзду Тимошенко на лікування за кордон - 50 на 50

Лікування екс-прем’єра Юлії Тимошенко за кордоном розширить її можливості впливу на українське політичне життя. Але в цьому є певні ризики для президента Януковича. Тому питання Тимошенко вирішуватиметься в останню мить. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Лікування за кордоном – це не є втрата іміджу. Думаю, що багато хто розуміє, що є реальні проблеми зі здоров’ям. І, якщо є така можливість, треба лікуватись. Плюс, це – більше свободи. Якщо Тимошенко буде за кордоном, очевидно, що в неї буде більше можливості для оперативної комунікації. І вона зможе впливати інформаційно, виступати з різними заявами. Вона зможе оперативно контактувати зі своїми однопартійцями. А зараз є серйозні обмеження в такій комунікації. Для Тимошенко, безумовно, це – суттєвий крок вперед, розширення її можливостей. Так, вона буде не в країні, вона не зможе брати пряму участь в політичній діяльності, але вона зможе більш активно і більш оперативно впливати на політичний процес», – вважає він.

Але, за його словами, в цьому є певні ризики для Януковича.

«От те, що Тимошенко буде більш активно впливати на політичний процес і на опозиційне середовище, це – ризик, безумовний. Може з’явитися такий ризик, як висування вимог з боку європейських політиків про необхідність участі Тимошенко в президентських виборах. Думаю, що в Адміністрації президента чітко уявляють, що такі вимоги з’являться, як тільки Тимошенко опиниться за кордоном», – зазначив експерт.

За його словами, уся інформація, яка з’являється навколо теми Тимошенко і її лікування за кордоном, свідчить про те, що в оточенні президента немає єдиної позиції.

«Думаю, що частина людей, близьких до президента, проти того, щоб Тимошенко відправити за кордон, а частина вважає, що краще не ризикувати і домовитись з Заходом – з Європою, з США – і дати можливість Тимошенко лікуватись за кордоном. Тобто, йде боротьба різних позицій, різних точок зору», – пояснив Фесенко.

На думку політолога, Янукович остаточного рішення ще не ухвалив.

«І, думаю, тут буде вливати оцінка обставин. Я думаю, що врешті-решт, Янукович буде покладатися на свою відому чуйку, на інтуїцію. Не знаю, може, підкидати буде монетку. Але ситуація така, що 50% на 50», – сказав експерт.

«Різні джерела стверджують, що були коливання Януковича і під час судового процесу, і ще до судового вироку. Були варіанти різні, але, от врешті-решт, він схилявся до варіанту, скажімо так, консервації проблеми Тимошенко. Хтозна. Можливо, і зараз, в останню мить він скаже: «Ні. Хай краще вона буде там, де вона зараз перебуває». Якщо ж, все ж таки, дотиснуть його європейці, переконають ті люди з оточення, які вважають, що краще не ризикувати і піти на зустріч вимогам Заходу, тоді її можуть відправити на лікування», – заявив він. 

Нагадаємо, питання про можливість лікування Тимошенко за кордоном порушувалося неодноразово. Проте керівники держави і представники правоохоронних органів неодноразово заявляли, що українське законодавство не дозволяє лікувати ув'язнених закордоном. При цьому Сергій Власенко, захисник Тимошенко, заявляв, що для направлення екс-прем'єра на лікування в іноземну клініку не потрібно вносити зміни в законодавство.

Президент Віктор Янукович під час зустрічі з керівниками опозиційних фракцій, за словами лідера фракції ВО «Батьківщина» Арсенія Яценюка, заявив, що питання про можливість лікування Тимошенко за кордоном розглядається

Глава МЗС Німеччини підтвердив пропозицію про лікування Тимошенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.