НОВИНИ

Прем’єр Палестини подав у відставку за два тижні після присяги

Президент Держави Палестина Махмуд Аббас 23 червня прийняв відставку прем'єр-міністра Рамі Хамдаллах, який приступив до виконання обов’язків 6 червня. Про це повідомив представник палестинського лідера Набіль Абу Рудейна.

Махмуд Аббас  також доручив Рамі Хамдаллах виконувати обов'язки глави уряду до призначення нового керівника кабінету.

Хамдаллах подав прохання про відставку 20 червня. За даними ЗМІ, це сталося через розбіжності в питанні про розмежування повноважень між головою уряду та призначеними Аббасом двома віце-прем'єрами.

Аббас та  Хамдаллах провели зустрічі 21 та 22 червня, проте подолати розбіжності їм не вдалося.  

Нагадаємо, новий уряд Держави Палестина на чолі з Рамі Хамдаллах було приведено до присяги 6 червня. На початку місяця прем'єр повідомив, що, за його оцінками, сформований кабінет пропрацює лише до 14 вересня, поки прихильники Махмуда Аббаса з руху ФАТХ не домовляться з рухом ХАМАС про проведення нових виборів. Завданням уряду технократів повинна була стати підготовка президентських і парламентських виборів на Західному березі і в секторі Газа.

Хамдаллах змінив на посту глави уряду Саляма Файяда, відставку якого палестинський президент Махмуд Аббас прийняв 13 квітня. Експерти вважають, що відхід Файяда був викликаний його розбіжностями з президентом щодо кандидатури міністра фінансів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.