НОВИНИ

Рибак оскаржив рішення суду про вилучення посвідчень Балоги і Домбровського

Голова Верховної Ради Володимир Рибак оскаржив рішення суду, яке зобов'язало його вилучити посвідчення позафракційних народних депутатів Павла Балоги та Олександра Домбровського. Про це повідомив депутат Верховної ради VI скликання Юрій Кармазін, що подавав відповідний позов про позбавлення мандатів цих депутатів.

"Спікер Верховної Ради Рибак вимагає від Київського апеляційного адміністративного суду невідкладно розглянути його скаргу, заперечуючи протиправність своєї бездіяльності у справі за моїм позовом", - написав Кармазін на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

При цьому він зазначає, що у своїй апеляційній скарзі спікер називає себе "вищою посадовою особою Верховної Ради України" і заявляє, що суддя Ігор Іщук, який виніс оскаржуване ним рішення, "взагалі не може бути суддею, адже йому поставлено в провину те, що його прізвище не вилучена з Єдиного реєстру адвокатів України".

"На момент розгляду справи... (Іщук. – Ред.) не зупинив до цього часу право на заняття адвокатською діяльністю, а тому ... не мав права здійснювати повноваження судді, адже ним здійснюється правосуддя з порушенням конституційного принципу (ст.126 Конституції України) несумісності посаді судді з адвокатською діяльністю", - цитує Кармазін заяву Рибака.

Крім того, спікер у своїй заяві зазначає про відсутність права у Кармазіна на звернення до суду за захистом виборчих прав від його бездіяльності.

"У громадянина Кармазіна, який не проживає на території одномандатних округів №11 і 71, не входить до числа виборців на цих округах і, відповідно, не брав участі в голосуванні за кандидатів у народні депутати в цих округах, таких об'єктивних прав на звернення до суду про захист виборчих прав від бездіяльності голови Верховної Ради України не виникло. Об'єктивно право на позов щодо відносин публічно-правового характеру в даному випадку відсутні у громадянина Кармазіна", - процитував Кармазін текст поданого Рибаком заяви.

Нагадаємо, 11 червня Окружний адмінсуд Києва зобов'язав Рибака вилучити картки для голосування і посвідчення у депутатів Павла Балоги та Домбровського, які були позбавлені мандатів депутатів рішенням Вищого адміністративного суду.

Позивачем у справі про позбавлення мандатів виступив колишній депутат Ради Юрій Кармазін.

Олександр Домбровський заявив, що не може оскаржити це рішення, бо не може з ним ознайомитися.

8 лютого Вищий адмінсуд України визнав неможливим встановити результати виборів у двох округах - № 11 (Вінницька область) та № 71 (Закарпатська область), незважаючи на те, що ЦВК визнала обраними в цих округах і зареєструвала народними депутатами відповідно Олександра Домбровського і Павла Балогу, після чого вони склали присягу.

ВАСУ скасував постанови ЦВК у частині реєстрації цих народних депутатів і визнав відсутність у них статусу і повноважень народних депутатів України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.