НОВИНИ

Міндоходів хоче знизити податок на доходи фізосіб

З 2014 року ставка єдиного соціального внеску може бути знижена більш ніж удвічі – до 18%, а на доходи фізосіб поширюватиметься більш широка прогресивна шкала оподаткування. Про це йдеться у нових змінах до Податкового кодексу і законі "Про збір та облік єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соцстрахування", підготовленому Міністерством доходів і зборів.

Згідно з проектом, якщо річна сума доходів не перевищуватиме 18 тис. грн (щомісяця – 1,5 тис. грн), то Міндохоходів з 1 січня 2014 року запропонувало застосовувати до неї нульову ставку; якщо річний дохід менше 3 млн грн (250 тис. грн щомісяця), то з суми перевищення будуть адмініструвати 10%, пише "Коммерсантъ Украина".

Нині діюча ставка податку на доходи фізосіб – 15% - поширюватиметься на дохід не більше 8 млн грн (666,6 тис. грн), а максимальна – 20%, якщо показник вище попереднього.

Крім того, чиновники наполягають на загальному обов'язковому декларуванню доходів, якщо їхня загальна сума за рік перевищує 18 тис. грн. Зараз громадяни подають декларацію, якщо оподатковуваний дохід вище 120 розмірів місячної зарплати (137,64 тис. грн).

У Міндоходів підрахували, що якби диференційовані ставки застосовувалися 2012 року (загальна сума доходів місцевих бюджетів склала 60,7 млрд грн), місцеві органи не дорахувалися б більше 37 млрд грн. Однак частково – на 10,5 млрд грн – втрати були б компенсовані за рахунок ефекту легалізації зарплат у сегменті доходів до 3 млн грн.

Провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Лідія Ткаченко хоч і вважає запропоновану норму європейською, але впевнена, що значного економічного ефекту для бюджетів від неї не буде.

"Це яскрава спроба продемонструвати солідарність і справедливість. Однак якщо аналізувати суми надходжень, то основні платежі будуть надходити від фізосіб із середнім рівнем доходів або нижче нього, оскільки дуже багатих людей не так вже й багато", – пояснює експерт. 

Читайте також: Податкові новації "молодих реформаторів": побори з валюти, туристичних поїздок і побутової техніки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.