НОВИНИ

Американський дипломат обіцяє підштовхувати Україну до ЄС

Американський дипломат Джеффрі Паятт, якого президент США Барак Обама висунув на посаду посла в Києві, заявив 19 червня, що його «найвищою метою» в разі призначення буде допомогти Україні стати «сучасною європейською демократичною державою». Виступаючи на слуханні щодо його затвердження в комітеті з закордонних відносин Сенату, Джеффрі Паятт сказав, що підштовхуватиме Україну до виконання умов, необхідних для підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом.

Те, що Київ не прагне повноправного членства в Європейському економічному співтоваристві кількох країн СНД під проводом Росії, є обнадійливим сигналом для економічної незалежності України, додав Паятт, який нині є першим заступником помічника державного секретаря США у справах Південної і Середньої Азії.

Кандидатуру Джеффрі Паятта має затвердити і профільний комітет, і весь склад Сенату США, з нею також має погодитися Україна.

Нинішній посол США Джон Теффт завершить свою місію в Україні через кілька місяців.

Як повідомлялось, згідно зі звітом експертного моніторингу "Асоціація з ЄС: як Україна виконує умови підписання угоди", наша країна не досягла відчутного прогресу з жодного з 11 критеріїв ЄС.

Нагадаємо, у грудні 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту, за умови, якщо Україна досягне поступу у трьох галузях: відповідності міжнародним стандартам минулорічних парламентських виборів і подальших дій за їхніми результатами, поступу України в подоланні вибіркового правосуддя і відверненні його на майбутнє і втіленні реформ, які сторони визначили спільно в порядку денному підготовки до асоціації.

23 травня у Страсбурзі під час засідання комітету з питань закордонних справ Європейського парламенту під головуванням Елмара Брока (Німеччина, Європейська народна партія) відбулися двогодинні слухання, присвячені політичній ситуації і реалізації реформ в Україні. Політик зауважив, що ЄС окреслив вимоги, яким має відповідати Україна для підписання Угоди і зазначив, що "відчутний результат" має бути до жовтня.

Країни ЄС неодноразово заявляли, що від вирішення справи Тимошенко залежить підписання з Україною Угоди про асоціацію.