НОВИНИ

Рада дозволила швидкій допомозі "просити милостиню" на законних підставах

Для фінансування системи екстреної медичної допомоги можуть залучатися кошти підприємств та приватних осіб. Відповідні зміни були внесені до закону "Про екстрену медичну допомогу" на засіданні Верховної Ради.

"Фінансове забезпечення системи екстреної медичної допомоги за рахунок бюджетних коштів здійснюється відповідно до бюджетного законодавства", - йдеться у документі.

"Для розвитку і покращення матеріально-технічної бази системи екстреної медичної допомоги можуть залучатися кошти підприємств, установ і організацій, незалежно від форми власності та господарювання, а також добровільні пожертвування фізичних і юридичних осіб, благодійних організацій та об'єднань громадян, інші джерела не заборонені законодавством", - такі зміни внесені у закон.

Як повідомлялось, у січні Держагенство з інвестицій уклало угоду вартістю $4,48 млн на проектування системи оперативно-диспетчерських служб з використанням сучасних GPS-технологій для зменшення часу прибуття бригад швидкої допомоги до пацієнта.

Читайте також: Реформа медицини перетворилася у "золоту жилу" для нечистих на руку чиновників

Нагадаємо, в 2012-13 роках була запланована реалізація національного проекту «Своєчасна допомога», який передбачає утворення єдиних регіональних оперативно-диспетчерських служб з використанням GPS-технологій для зменшення часу прибуття бригад швидкої медичної допомоги до пацієнта.

Усередині 2012 грудня уряд в два рази (з 80 до 40 млн гривень) скоротив фінансування заходів щодо створення оперативно-диспетчерських служб з використанням GPS-технологій.

Згідно із постановою Кабміну, норматив прибуття бригад швидкої медичної допомоги на місце події за зверненнями, які належать до категорії екстрених, становить 10 хвилин у містах і 20 хвилин в населених пунктах поза межею міста з моменту надходження звернення до диспетчера оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

У червні президент Віктор Янукович заявляв, що всі області України необхідно забезпечити спеціалізованими медичними автобусами для надання допомоги людям у сільській місцевості.

Експерти вважають, що ініційована урядовцями медична реформа не підвищує доступність і якість медичних послуг. Головними причинами є брак коштів на реалізацію «покращення» та нашвидкуруч підготовлена нормативна база.

Читайте також: Реформа вітчизняної екстреної меддопомоги нагадує швидкий ремонт «під євро» в умовах тотальної економії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.