НОВИНИ

Голова МЗС Польщі: Ми ще не знаємо, чи Україна буде готова до асоціації у листопаді

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський не має впевненості, що Україна буде готовою в листопаді до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Водночас він сподівається, що Угода про зону вільної торгівлі між Києвом і Брюсселем запрацює якнайшвидше. Про це він заявив під час щорічної конференції Wroclaw Global Forum, що відбулась у Вроцлаві, інформує РАР.

“Ми запропонували Україні Угоду про асоціацію, але поки що не знаємо, чи вона буде підписана, чи Україна буде готовою до цього. Але сподіваємося, що торговельна частина запрацює якнайшвидше”, - підкреслив глава польського зовнішньополітичного відомства.

Колишній керівник МЗС Німеччини Йошка Фішер у цьому контексті наголосив, що ЄС не має стратегічного бачення відносин з Україною. На його думку, крім Польщі та кількох інших нових країн ЄС, інші держави Спільноти не розуміють геополітичних наслідків від вибору Києвом напряму розвитку. “Наша (європейська. – ред.) стратегічна ситуація зміниться, якщо Україна посунеться на схід”, - підкреслив Фішер.

Нагадаємо,  раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Європейський Союз не зможе підписати Угоду про асоціацію з Україною у листопаді цього року, якщо українська влада до кінця літа не виконає висунутих для цього умов.

Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що наразі не вирішено, чи буде підписано Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі.  Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкевічюс розповіда, що європейська спільнота чекає від Києва прогресу в трьох напрямках ( відповідності міжнародним стандартам минулорічних парламентських виборів і подальших дій за їхніми результатами, поступу України в подоланні вибіркового правосуддя  і втіленні реформ, які сторони визначили спільно в порядку денному підготовки до асоціації.) На переконання голови МЗС Литви, найкраще вирішення питання з приводу вибіркового правосуддя в Україні – це звільнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Єврокомісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле вважає, що Вільнюський саміт Східного партнерства стане місцем підписання угоди про асоціацію з Україною та парафування угод з іншими партнерами, зокрема Молдовою. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.