НОВИНИ

Нідерландський сенатор: Людей підштовхують до того, щоб вони боялися ісламу

Голландський політик, філософ Сібе Шаап відзначає, що Нідерланди до останнього часу були відкритою і привітною до іноземців країною, однак віднедавна у суспільстві почало зростати почуття невдоволеності. Про це він сказав в інтерв’ю «Українського тижня».

«У Нідерландах більшою чи меншою мірою існує почуття ресентименту, оскільки голландці невдоволені, вони бояться майбутнього, почуваються некомфортно. До того ж вони не розуміють, чи можливі в таких умовах зміни. Такий стан викликає бажання знайти собі ворогів, зокрема в особі мусульман-мігрантів із північної Африки та Близького Сходу», - зазначив Шаап.

Він наголосив, що Нідерланди до останнього часу були дуже відкритою і привітною до іноземців країною.

«Однак віднедавна щось змінилося: ми стали почуватися нещасливими та невпевненими в собі. Паралельно з цим з’явилися звинувачення. Людей підштовхують до того, щоб вони боялися ісламу. Голландські праві популісти переважно публічно скидають усі проблеми на плечі ісламістів та ісламу як такого. Звичайно, ніколи й ніде без проблем із мігрантами не обходиться, проте за такою логікою і євреїв напередодні Другої світової війни можна зарахувати до когорти тих, хто створював проблеми. Протистояти таким аргументам нелегко», - відзначив Шаап.

 Інтерв’ю з сенатором нідерландського парламенту, філософом Сібе Шаапом читайте у № 23 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.