НОВИНИ

Церкви УПЦ (МП) і східноукраїнські театри - пріоритети реставрації за бюджетний кошт

У той час, як на реконструкцію і реставрацію сотень історичних споруд у держави немає фінансування, чиновники знаходять сотні мільйонів гривень на реставрацію окремих об'єктів культури. Про це свідчать дані "Вісника державних закупівель" за останній рік.

Обласна філармонія у Харкові

На реконструкцію цього об’єкта управління капітального будівництва Харківської облдержадміністрації замовило у держави 162 млн грн. Реконструкцію філармонії почали ще у 2006 р., з того часу в роботи вклали близько 90 млн грн. Підрядником протягом років виступає ПАТ «Трест Житлобуд – 1», що контролюється депутатом Харківської облради від Партії регіонів Олександром Харченко.

Будинок культури ім. М. Горького в Донецьку

На цей об’єкт Донецька міськрада віддала 63,12 млн грн. Так 28 травня була укладена відповідна угода з ПАТ «Шахта імені О.Ф.Засядька», яке контролює народний депутат від Партії регіонів Юхим Звягільський. Проектом реконструкції передбачено прибудова  двох  блоків з боку дворового фасаду, прибудова  з  боку  головного фасаду, надбудова одного  поверху, розширення  глядацької  зали  із  розбиранням  несучої  стіни  та переносом  опорних  конструкцій, улаштування  балкону для глядачів тощо.

Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. Л. Кропивницького

На реконструкцію цього театру витратили 61,54 млн грн. Відповідна угода буда укладена 21 вересня минулого року з ТДВ «Інтерресурси». Ця ж фірма протягом років проводила реконструкції Кіровоградського театру, відтак загальна вартість підрядів на ремонт театру і прилеглої території склала 151,65 млн грн. Засновниками ТДВ «Інтерресурси» є колишній голова міськвиконкому Кіровограда Микола Москаленко та його син Кирил.

Не дивно, що після таких капіталовкладень, вдячність працівників театру Вікторові Януковичеві непомірно зросла:

Обласна філармонія у Запоріжжі

Це ще одна золота філармонія, на реконструкцію якої управління капітального будівництва Запорізької облдержадміністрації виділило 51,67 млн грн. Підрядник ТОВ «Корнер сервіс» до кінця 2014 року зобов’язався відремонтувати фасад, замінити інженерні мережі, виконати роботи по даху, провести нові електромережі, а також поставити обладнання.

Театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка у Кривому Розі

Реконструкція ще одного театру обійшлася спершу у 14,17 млн грн.: відповідна угода була укладена у серпні минулого року. Проте згодом у вересні вирішили "профінансувати" додаткові роботи, які обійшлися у 19,60 млн грн. Підрядником виступило ТОВ «АЛ інвест строй», засновниками якого є Леся Жмурко та Андрій Козинець, який на останніх місцевих виборах балотувався до Довгинцівської райради Кривого Рогу за списокм Партії регіонів. 

Троїцький собор (УПЦ МП) у Новомосковську

У серпні минулого року управління капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації уклало угоду з ПАТ «Львів-Реставрація», вартість якої склала 27,21 млн грн. У рамках реставрації планувалось укріпити собор за рахунок ремонту опорних балок та встановлення підтримуючих металоконструкцій в інтер’єрі собору. Окрім того реставрують дзвіницю, дерев’яну підлогу, дах та купол, замінять вікна на дерев’яні зі склопакетами, відтворять іконостас, хрести та ківорій. Реставрація храму має бути завершена до вересня 2014р.

Повністю дерев’яний Троїцький собор було споруджено у 1772-1778 роках без жодного цвяха. В радянські часи у його приміщенні влаштували склад, і цей факт був узятий за основу для відомого роману Олеся Гончара «Собор».

Чоловічий монастир Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

Майже стільки ж – 27,00 млн грн – піде на ремонтно-будівельні роботи на території Києво-Печерської Лаври. Зокрема ці гроші планувалось віддати на розроблення документації: інженерного захисту, дослідження гідрогеологічного режиму в лабіринтах печер та на території Нижньої Лаври, розробка проекту реставрації «Братської лазні», а також оборонної стіни навколо Дальніх і Ближніх печер з реставрацією «Різдвяного» бастіону та благоустрій території.

Відповідна угода була укладена з ТОВ «Уютный дом» 7 червня, яке, щоправда, вже отримувало схоже техзавдання у червні 2012 року – на 20 млн грн. До речі, ТОВ «Уютный дом» почало отримувати будівельні підряди від Лаври у травні 2011 р. і за цей час виграло тендерів на 115,88 млн грн.

ДП «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал»

До кінця минулого року за 22,52 млн грн «Мистецький арсенал» повинні були пристосувати до проведення державних та міжнародних заходів. Таке «пристосування» мала забезпечити корпорація «Альтіс-Холдинг», відома за вартістю ще однієї «своєї» реконструкції – Поштової площі у Києві за 403 тис.56 млн грн.

Театр драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна у Сумах

Недешево обійшлися «додаткові роботи» й у сумському театрі. Так управління капітального будівництва Сумської облдержадміністрації 27 серпня минулого року уклало угоду з ТОВ «Скат» на додаткові роботи з реконструкції театру драми та музичної комедії ім.М.С. Щепкіна вартістю 19,60 млн грн. За ці гроші до 18 жовтня минулого року коштом обласного бюджету потрібно було провести роботи з ремонту або заміни систем вентиляції, кондиціювання, влаштування системи звукопідсилення, роботи з внутрішнього опорядження, в т.ч. і санвузлів, влаштування входів для маломобільних груп населення, підремонтувати покрівлю та підлоги.

Донецький національний академічний театр опери та балету ім. А. Б.Солов’яненка

Не тільки на реставрацію, а й на розробку її проектно-кошторисної документації витрачається чимало мільйонів. Так обласне об’єднання капітального будівництва Донецька у березні уклало угоду з ТОВ «ВСА-Строй» на розробку проектно-кошторисної документації на реставрацію і реконструкцію театру – вартістю 3,56 млн грн. До речі, 2012 року на розробку документації з вже було виділено 2,74 млн грн. Художній керівник Донецького театру опери й балету Вадим Писарев є давнім другом родини Януковичів, окрім того дружина президента Людмила Янукович є хресною матір’ю дочки Писарева. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.