НОВИНИ

Балога та Домбровський здивовані рішенням суду про вилучення депутатських посвідчень

Народні депутати Павло Балога та Олександр Домбровський ставлять під сумнів існування рішення Окружного адміністративного суду Києва про вилучення в них посвідчення і картки для голосування.

"Можна з упевненістю говорити, що рішення (якщо воно взагалі існує) має не юридичний, а політичний характер. І є нічим іншим, як ще однією спробою політичного тиску на мене і на Павла Балогу", - сказав Олекснадр Домбровський, повідомляє прес-служба політика.

Він повідомив, що дізнався про таке рішення з інтернету з посиланням на сторінку в соцмережі екс-депутата Юрія Кармазіна, який був ініціатором судового позову.

Домбровський додав, що ні він, ні Балога не отримували офіційного повідомлення з цього приводу, хоча так має бути за законом.

На його думку, ситуація, що склалася, вказує на два варіанти: або не було ніякого засідання суду, або воно відбулося з порушенням законодавства.

"В Окружному адміністративному суді Києва склалася практика, згідно з якою він не розглядає позови проти голови Верховної Ради. Адже позови на дії, бездіяльність спікера не підсудні Окружному адмінсуду, їх має розглядати Вищий адмінсуд як суд першої інстанції", - сказав Домбровський.

Також Павло Балога висловив припущення, що рішення Окружного адмінсуду Києва не існує, бо засідання, на його думку, не проводилося.

"Рішення суду немає і його ще ніхто не бачив. Є лише слова окремої людини, яка багато разів видавала бажане за дійсне (йдеться про Кармазіна)", - написав Балога на своїй сторінці в  Facebook.

Як відомо, 8 лютого Вищий адмінсуд України визнав неможливим встановити результати виборів у двох округах - № 11 (Вінницька область) та № 71 (Закарпатська область), незважаючи на те, що ЦВК визнала обраними в цих округах і зареєструвала народними депутатами відповідно Олександра Домбровського і Павла Балогу, після чого вони склали присягу.

ВАСУ скасував постанови ЦВК у частині реєстрації цих народних депутатів і визнав відсутність у них статусу і повноважень народних депутатів України .

Автор позову до голови Верховної Ради Рибака, колишній народний депутат, Кармазін 12 червня повідомив, що Окружний адмінсуд Києва зобов'язав спікера парламенту вилучити посвідчення та картки для голосування Балоги та Домбровського.