НОВИНИ

Балога та Домбровський здивовані рішенням суду про вилучення депутатських посвідчень

Народні депутати Павло Балога та Олександр Домбровський ставлять під сумнів існування рішення Окружного адміністративного суду Києва про вилучення в них посвідчення і картки для голосування.

"Можна з упевненістю говорити, що рішення (якщо воно взагалі існує) має не юридичний, а політичний характер. І є нічим іншим, як ще однією спробою політичного тиску на мене і на Павла Балогу", - сказав Олекснадр Домбровський, повідомляє прес-служба політика.

Він повідомив, що дізнався про таке рішення з інтернету з посиланням на сторінку в соцмережі екс-депутата Юрія Кармазіна, який був ініціатором судового позову.

Домбровський додав, що ні він, ні Балога не отримували офіційного повідомлення з цього приводу, хоча так має бути за законом.

На його думку, ситуація, що склалася, вказує на два варіанти: або не було ніякого засідання суду, або воно відбулося з порушенням законодавства.

"В Окружному адміністративному суді Києва склалася практика, згідно з якою він не розглядає позови проти голови Верховної Ради. Адже позови на дії, бездіяльність спікера не підсудні Окружному адмінсуду, їх має розглядати Вищий адмінсуд як суд першої інстанції", - сказав Домбровський.

Також Павло Балога висловив припущення, що рішення Окружного адмінсуду Києва не існує, бо засідання, на його думку, не проводилося.

"Рішення суду немає і його ще ніхто не бачив. Є лише слова окремої людини, яка багато разів видавала бажане за дійсне (йдеться про Кармазіна)", - написав Балога на своїй сторінці в  Facebook.

Як відомо, 8 лютого Вищий адмінсуд України визнав неможливим встановити результати виборів у двох округах - № 11 (Вінницька область) та № 71 (Закарпатська область), незважаючи на те, що ЦВК визнала обраними в цих округах і зареєструвала народними депутатами відповідно Олександра Домбровського і Павла Балогу, після чого вони склали присягу.

ВАСУ скасував постанови ЦВК у частині реєстрації цих народних депутатів і визнав відсутність у них статусу і повноважень народних депутатів України .

Автор позову до голови Верховної Ради Рибака, колишній народний депутат, Кармазін 12 червня повідомив, що Окружний адмінсуд Києва зобов'язав спікера парламенту вилучити посвідчення та картки для голосування Балоги та Домбровського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.