НОВИНИ

Німецький експерт: для довгого існування "парадиктатурі" Януковича бракує усіх основних ресурсів Путіна

Дестабілізація напівавторитаризму Віктора Януковича нині видається лише питанням часу. Про це у своїй статті для німецького видання Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung пише політолог, доцент кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Андреас Умланд.

«У світлі нової констеляції сил потрібна свого роду «нова східна політика» Берліну, яка б комбінувала велику увагу до Росії та продовження турбот про «країни, між Європою», в першу чергу Україну. Німецькі політики, дипломати, посадовці та експерти під час своїх відвідин Києва наголошують на належності України до Європи. В той же час, Україні досі не дали перспективи членства, і частково відповідальною за це є саме Німеччина», - вважає аналітик.

«З часу приходу до влади Віктора Януковича в лютому 2010 року найбільшою проблемою відносин між Україною і Заходом стало все більше захоплення і без того демократично слабких державних інституцій. Однак рівень авторитарності в Україні є меншим, ніж в інших пострадянських республіках. Крім того, українська історія останнього двадцятиліття була все ж більш мінливою, ніж російська чи білоруська. В ній відбулись і хвиля демократизації, і хвиля регресу, що дає привід припускати, що маятник скоро повернеться в іншому напрямку», - прогнозує Умланд.

«Російський авторитаризм і його продовження в Білорусі, скоріш за все зберігатиметься ще багато років. Влада Путіна тримається на як і раніше досить широкій любові по всій країні, на поступово зникаючих мільярдах від запасів нафти і газу та на лояльності сил безпеки, які за потреби можуть бути жорстокими. Українській же парадиктатурі таких основних параметрів бракує. Більшість українців з президента знущаються, його висміюють і ненавидять, держава де-факто є банкрутом, а службам безпеки не вистачає «кадебістської честі мундира», яку має ФСБ Росії. Дестабілізація напівавторитаризму Януковича тепер видається лише питанням часу. У світлі минулого досвіду, втім, незрозуміло наскільки гнучкими щодо майбутнього України будуть Німеччина та інші впливові країни ЄС, такі як Франція та Італія», - зауважує експерт. 

Читайте також: Ставка на Вільнюс. Чи врятує вона українських дипломатів від провалу переговорів з ЄС?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.