НОВИНИ

В інтернет виклали архів Сталіна, щоб "наблизити" радянську епоху

На сайті «Документи радянської епохи» 11 червня виклали архів Іосіфа Сталіна, де опубліковані його листи, начерки до промов, статті тощо. Всього у відкритому доступі тепер представлено 400 тис. сторінок з фонду Сталіна і політбюро ЦК КПРС.

Загальний обсяг архіву склав близько 100 тис. документів. Для того, щоб їх оцифрувати, у фахівців пішло п'ять років.

У розділі «фонд Сталіна» представлені такі категорії документів: «Авторські документи», «Книги з бібліотеки Сталіна з його позначками», «Біографічні документи», «Привітання на адресу Сталіна у зв'язку з його 70-річчям», «Листи і телеграми, прислані у зв'язку з хворобою і смертю Сталіна».

 «Важливо "наблизити" радянську епоху, зробити її більш зрозумілою, усвідомити, що в ній було гідного, ніж ми дійсно можемо пишатися і від чого потрібно відмовитися новій Росії», - прокоментував директор «Росархіву» Андрій Артізов.

За його словами, опублікувати документи було вирішено, позаяк цей період в історії представляється найбільш складним.

Надалі, як пообіцяв Артізов, на сайті планується опублікувати фонди інших діячів радянської держави – Нікіти Хрущова, Лєоніда Брежнєва, Вячеслава Молотова та інших.

За даними ЗМІ, питання правління Йосипа Сталіна є одним з проблемних при складанні нового єдиного підручника історії. Спеціально створена комісія рекомендувала розглядати особистість Сталіна у зв'язку з «встановленням однопартійної диктатури і єдиновладдя», але не згадувати репресії.

Як повідомлялось, росіяни назвали Брежнєва і Сталіна найкращими правителями ХХ сторіччя. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.