НОВИНИ

У МВС хочуть заборонити активістам одягати маски на акціях протесту

У Міністерстві внутрішніх справ підготували доповнення до законопроекту про мирні зібрання. У МВС пропонують заборонити учасникам вуличних акцій носити зброю, а також приховувати обличчя під масками і капюшонами. Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк.

Законопроект минулого тижня був підтриманий комітетом Верховної ради з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин. Основні тези цієї версії – обов'язкове повідомлення органів влади про проведення мітингу за 48 годин до його початку і присутність на акції співробітників міліції, пише «Коммерсантъ-Украина».

Ратушняк вважає термін у 48 годин «оптимальним».

«Якщо будуть подані дві однакові заявки на проведення акцій в одному місці від двох протиборчих організацій, міліція повинна мати час на підготовку, місцева влада – на те, щоб звернутися до суду з проханням заборонити конфліктні заходи, а суд – на прийняття рішення», – пояснив він.

Крім того, у МВС хочуть уточнити перелік предметів, які заборонено мати організаторам та учасникам мирного зібрання.

«Це зброя, колючо-ріжучі предмети та предмети, які можуть бути використані для заподіяння тілесних ушкоджень, боєприпаси, піротехнічні вироби, вибухові, легкозаймисті та їдкі речовини», – розповів заступник міністра.

Учасникам мітингів також пропонується заборонити приховувати обличчя масками, шарфами, пов'язками або капюшонами.

«Коли народних депутатів закидали сніжками, виникли складнощі з розслідуванням, тому що у порушників були закриті обличчя», – поскаржився він.

За його словами, МВС ініціює розробку відповідних змін до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення, щоб відповідальність за порушення порядку під час акцій несли не тільки хулігани, але й організатори мітингів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.