НОВИНИ

У Румунії скорочують термін повноважень президента

Парламентська комісія зі зміни Конституції Румунії більшістю голосів затвердила поправку, відповідно до якої мандат президента країни буде зменшений з 5 до 4 років. Відповідне рішення ухвалили 10 червня.

"Президент Румунії є гарантом національної безпеки, єдності і територіальної цілісності країни, а його мандат становить 4 роки з моменту складання присяги", - підкреслюється в документі.

Таким чином, Румунія повернеться до системи чотирирічного мандату глави держави, яка діяла до 2003 року, а Траян Бесеску може стати єдиним президентом Румунії, котрий виконував свої повноваження протягом двох п'ятирічних мандатів.

Очікується, що конституційний референдум із внесення поправок до основного закону Румунії пройде восени.

Нагадаємо,  у перший раз Трояна Бесеску обрали в 2004-му, але вже за три роки парламент оголосив йому імпічмент, звинувативши в  перевищенні повноважень. Тоді на референдумі громадяни висловили довіру президенту.

У  2012 році парламент знову виніс імпічмент Бесеску,  який підтримали 87%  учасників плебісциту. Однак голосування було визнано таким,  що не відбулось через явку в 46% при необхідних 50%.

Другий п’ятирічний термін Траяна Бесеску закінчується в 2014 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.