НОВИНИ

Віце-президент ЄНП порадив Україні нарешті обрати, на якій стороні паркану вона хоче сидіти

Українська влада не повинна захоплюватися балансуванням між ЄС і Митним союзом, а нарешті визначитись зі своїм майбутнім напрямком руху. Про це польський євродепутат, віце-президент Європейської Народної Партії Яцек Саріуш-Вольський пише у своїй статті на Financial Times.

«Коли мова заходить про відносини з Росією та Європейським Союзом Україна повинна злізти з паркану. Надії, що угоду про асоціацію включно з угодою про всеохопну торгівлю між Україною та ЄС, буде підписано на листопадовому саміті Східного партнерства у Вільнюсі зменшуються.

Тим часом, нещодавно було укладено угоду про те, що Україна стане спостерігачем в Митному союзі Росії, Казахстану і Білорусі. Брюссель вважає будь-які домовленості з Росією про торгівлю несумісними з угодою асоціацію, оскільки вони перешкоджатимуть належному здійсненню найважливіших положень лібералізації.

Чи спрямована така двостороння тактика України на те, щоб отримати найкращу угоду з Брюсселем? Чи існує взагалі варіант того, що Україна обере Схід над Заходом, полишить свою європейську перспективу на шкоду власним інтересам та інтересам ЄС?

З боку наших українських партнерів було б мудро не перестаратися в такій грі», - переконаний євродепутат.

«Представники європейських ділових кіл, які розуміють переваги ринкової інтеграції з Україною і, які знають, з якими перешкодами вони зіткнуться в Україні, повинні спонукати Київ прийняти правильне рішення. Вони повинні пам'ятати про можливі негативні наслідки будь-якої торгової угоди України з Митним союзом Росії та її партнерами...Європейські політики мають поставити вимогу, щоб Україна, нарешті, обрала одну сторону паркану», - зауважує Саріуш-Вольський.

Читайте також: Ставка на Вільнюс. Чи врятує вона українських дипломатів від провалу переговорів з ЄС?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.