НОВИНИ

Президент Франції заявив, що криза в єврозоні закінчилась

Президент Франції Франсуа Олланд під час візиту до Японії заявив, що криза у зоні євро, яка тривала чотири роки, закінчилася.

"Вам необхідно тут, у Японії, зрозуміти, що криза у єврозоні закінчилася", - сказав  Олланд на зустрічі з японськими бізнесменами у Токіо.

У своїй промові в останній день свого візиту до Японії Франсуа Олланд заявив, що боргова криза лише зміцнить Європу.

"Я вірю, що криза, яка далека від того, аби ослабити єврозону, зміцнить її. Тепер у нас є усі інструменти для стабільності та солідарності. Управління економікою єврозони покращилося, ми створили банківський союз, у нас є правила в бюджетних питаннях, які дозволять нам поліпшити координацію та регулювання", - сказав президент Франції.

Як відомо, більшість європейських інвесторів, які взяли участь у щоквартальному опитуванні рейтингового агентства Fitch Ratings у травні, вважають, що бурхливе зростання фінансових ринків не відображає реальної ситуації в єврозоні, де зберігається фундаментальна слабкість економіки.

В більшій частині Європи спостерігається високий рівень безробіття та рецесія. Зокрема, наприкінці травня рівень безробіття у Франції досяг найвищого піку за останні 15 років.

Європейський Союз переживає найдовшу рецесію з часів свого створення у 1999 році: економіка єврозони скорочується вже шостий квартал поспіль.

У квітні виникли побоювання щодо майбутнього євро через суперечки про виділення  допомоги Кіпру. Раніше допомогу виділяли Греції, Ірландії, Португалії та Іспанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.