НОВИНИ

У Києві на Трухановому острові відкрили пам’ятник шведським уболівальникам

На Трухановому острові у Києві 8 червня відкрили пам’ятний знак на честь шведських футбольних фанатів, які таборували на острові під час проведення футбольного чемпіонату Євро-2012.

Скульптура зображає перехрещені цифри «один» та «два» у барвах  шведського та українського прапорів відповідно.

 Перевагу цій роботі надали як українське журі, так і представники Асоціації вболівальників Швеції, які теж долучилися до конкурсу. Авторами скульптури став творчій дует Костянтина Скретуцького та Федора Баландіна. Вони вказують, що цифри означають не тільки рік проведення чемпіонату, але і рахунок матчу 2:1 Україна-Швеція.

На відкритті були присутні посол Швеції в Україні Стефан Гуллгрен, голова КМДА Олександр Попов, ініціатор україно-шведського  фестивалю "Rock’n’Sich" Олег Скрипка та представники Асоціації  вболівальників Швеції.

"Мені дуже приємно, що в Україні з'явився такий пам’ятник. Тисячі шведських вболівальників у минулому році відвідали Україну. Цей пам’ятник є символом шведсько-української дружби. Це міст у Європу, це міст у майбутнє", - сказав посол Швеції.

Окрім пам’ятника, на острові також встановили фігури футбольних бутсів з написами "Ibra" na "Sheva", на честь футболістів Златана Ібрагімовича та Андрія Шевченка. Також на честь місця, де відпочивали футбольні фанати, встановили футбольні ворота, на яких замість сітки повісили гамак.

 Читайте також: Табір на Трухановому: як і скільки заробляли на шведах

Нагадаємо, перші шведські вболівальники, які заселились в наметове містечко на столичному Трухановому острові під час Євро-2012,  таборували без електрики та води. Згодом недоліки в таборів усунули.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.