НОВИНИ

Кірілл закликав ченців відмовитись від інтернету

Патріарх Російської православної церкви Кирілл вважає, що пристосування чернечого життя до сучасних умов призводить до руйнування традицій, і виступає проти того, щоб ченці в монастирях користувалися інтернетом, в якому "багато гріховного і спокусливого". Про це патріарх РПЦ заявив під час зустрічі з братією монастиря Зограф на горі Афон.

"Зараз великою спокусою є інтернет. Багато ченців чинять, на мій погляд, абсолютно нерозумно: з одного боку, вони йдуть зі світу, щоб створити сприятливі умови для порятунку, а з іншого боку, беруть свій мобільний телефон і починають заходити в Інтернет, де , ми знаємо, безліч гріховного і спокусливого", - сказав Кірілл.

Патріарх назвав особливою місію ченців Афона.  "Чернеча традиція невипадково така сувора. Строгість спрямована на створення найкращих умов для того, щоб людина могла врятувати свою душу", - додав він.

"Коли чернець бере в руки мобільний телефон, щоб зайти в інтернет, не повинен він подумати - а чи варто йому взагалі в монастирі перебувати?" – сказав патріарх.

В той же час агентство Рейтер цитує анонімного співробітника патріархії, за словами якого, сам патріарх РПЦ користується інтернетом для пошуку інформації.

Торік у Facebook з'явилася сторінка, присвячена діяльності Кірілла.

Нагадаємо, патріарх Кірілл раніше  закликав священиків відмовитися від дорогих машин, , щоб не провокувати негативну суспільну дискусію і не дискредитувати духовенство. Проте  він пояснив, що сам "як особа, що охороняється" не може відмовитися від дорогих машин "з державного гаража особливого призначення".

До цього Кірілл заявляв, що розмови про невідповідність сучасної церкви своїй місії, недоліки священиків і їх машини відвертають увагу людини від "хреста Господнього".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.