НОВИНИ

В Україні російську мову як другу іноземну вивчатимуть вдвічі менше п'ятикласників, ніж німецьку

З нового навчального року набирає чинності розпорядження Міністерства освіти і науки про обов'язкове вивчення в школах другої іноземної мови. Згідно з новими правилами, з 5-го класу вводиться обов'язкове вивчення другої іноземної мови. Нею може бути будь-яка іноземна мова: російська або інша мова національних меншин. Про це пише ZN.UA.

Управління освіти зібрали інформацію про те, яку саме мову вивчатимуть як другу іноземну п'ятикласники кожної школи.

Згідно з цими даними, 52% шкіл вибрали німецьку мову, 23% - російську, 14% - французьку, 8% - англійську, 2% - польську, 1% - іспанську.

Як розповідають ZN.UA самі працівники освіти, на різних нарадах їх всіляко спонукають вибирати російську мову як другу іноземну.

За інформацією голови парламентського комітету з питань науки і освіти Лілії Гриневич, оприлюдненої під час зустрічі з журналістами, тільки в Київській області російську як іноземну вивчатимуть 50% учнів, а в Бориспільському районі таких школярів - 62%.

Нагадаємо, міністр освіти і науки Дмитро Табачник на засіданні Верховної Ради під час Години запитань до уряду, відповідаючи на запитання народного депутата Ірини Фаріон (фракція «Свобода») з приводу введення з 5-го класу вивчення російської мови як іноземної заявив, що не нав'язує школам вивчення російської мови з 5-го класу як іноземної. За його словами, до мов, які можна вибрати для навчання, «належать без виключення всі європейські мови за умови, що є відповідні кадри, оскільки російська мова є мовою ООН і також європейською мовою, і ніхто не може стримувати ті школи, які бажають обрати російська мова як друга обов'язкова іноземна мова з 5-го класу ».