НОВИНИ

В ЄБРР вважають, що зона вільної торгівлі сприятиме "економічним перетворенням" в Україні

Українська економіка перебуває у вразливому стані, але зможе підвищити конкурентоспроможність, якщо уряд здійснюватиме реформи, долатиме корупцію і запроваджуватиме принципи верховенства закону, щоб захищати права на власність. Про це заявив головний економіст Європейського банку реконструкції і розвитку Олександр Пивоварський, який відповідає за регіон Східної Європи та Кавказу, в інтерв’ю Радіо Свобода.

За його словами, такі кроки мали б залучити більше зовнішніх інвестицій.

Крім цього, економіст сказав, що одним з чинників, який мав би сприяти економічним перетворенням в Україні, може стати залучення до зони вільної торгівлі з Європейським союзом, якщо у листопаді буде підписана відповідна угода.

«Ідеально добре було б, щоб Україна мала вихід і на євразійський ринок, і на ринок Європи. Чим відрізняються ці дві пропозиції, це тим, що Євросоюз пропонує не лише вихід на ринки, а також цілу низку різних структурних реформ, які повинні перетворити Україну в сучасну європейську країну... У цьому є величезний плюс. В середньому, країни Євросоюзу мають дуже добре інституційне середовище, верховенство права, захист інвесторів, величезний ринок, що в 10 разів більший, ніж ринок євразійський, тому це буде величезний плюс для України», - наголосив Пивоварський.

Нагадаємо, 31 травня прем'єр-міністр Микола Азаров і голова Євразійської економічної комісії (ЄЕК) Віктор Христенко підписали меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і Україною. Напередодні  країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації.

Прем'єр Росії Дмітрій Мєдвєдєв висловив сподівання, що Україна не братиме на себе зобов'язань, які в подальшому перещкоджатимуть інтеграції до ЄЕК. За словами першого віце-прем'єра Росії Ігора Шувалова, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015 року.

В той же час  президент Віктор Янукович в телефонній розмові запевнив президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, що нова модель співробітництва між Україною та Євразійським економічним союзом не суперечить членству України в СОТ та стратегічному курсу на євроінтеграцію. 

Між тим, європейські політики неодноразово наголошували на неможливості одночасної інтеграції України до Митного союзу та ЄС.

Водночас очікується, що Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС у листопаді цього року під час саміту у Вільнюсі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.