НОВИНИ

В комп'ютерах державних відомств Литви виявили програму-шпигуна

У Литві виявлена шпигунська програма, якою були заражені комп'ютери державних відомств, приватних компаній і приватних осіб, стверджують представники розвідки.

"Шляхом реалізації активних контррозвідувальних заходів була виявлена створена за кордоном шпигунська програма, яка діє і поширюється серед користувачів у Литві. Після проведення докладного розслідування було встановлено, що цією шпигунською програмою у Литві заражені комп'ютери державних відомств, приватних компаній та осіб", - йдеться в оцінці загроз, опублікованій в п'ятницю Другим департаментом оперативних служб при Міноборони.

За даними розвідки, згадана шпигунська програма була призначена для збору даних з комп'ютерів, управління зараженим комп'ютером шляхом віддаленого доступу, для ідентифікації паролів і логінів. Крім того, вони могли активувати відеокамеру або мікрофон, під'єднані до комп'ютера, щоб здійснювати прослуховування в реальному часі.

Шпигунська програма найчастіше поширювалася через зовнішні USB-носії, оптичні (CD і DVD), жорсткі (HDD) диски та додатки до електронних листів.

"Відома ще одна функція цієї програми - створення комп'ютерної мережі BotNet. Шкідлива програма створювала умови для віддаленого доступу до таких комп'ютерів, тому кожен комп'ютер, заражений цим вірусом, стає частиною мережі BotNet", - йдеться в документі департаменту.

Згадана програма може заразити і комп'ютери, які не підключені до Інтернету, або знаходяться в закритих мережах.

Звичайні антивірусні програми не виявляють цієї шпигунської програми, тому вона може бути ідентифікована тільки за певними ознаками роботи комп'ютера, стверджують розвідники.

Вони також повідомляють, що одним з найбільш ефективним способів знищення шкідливої програми було б перевстановлення операційної системи.

Проте в документі не розкривається комп'ютери яких державних відомств та осіб були заражені шпигунською програмою, якою було завдано збитку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.