НОВИНИ

Суд затвердив мирову з Vanco

Печерський районний суд Києва затвердив мирову угоду між компанією Vanco, яка володіє ліцензією на видобуток вуглеводнів у межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря, і державою Україна, якої було досягнуто наприкінці 2012 року в Стокгольмському арбітражі. Про це йдеться в постанові, оприлюдненій у Єдиному держреєстрі судових рішень.

«Визнати в Україні остаточне рішення Арбітражного інституту торгової палати Стокгольма (Швеція) від 28 грудня 2012 р. у справі V (91/2008) між компанією "Vanco Prykerchenska Ltd" і державою Україна», - йдеться в документі.

Це рішення було прийнято судом 6 червня 2013 року.

Як відомо, 19 жовтня 2007 року між Кабінетом Міністром і компанією Vanco International (Бермудські острови) було підписано УРП щодо Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.

Vanco International передала усі права й зобов'язання щодо УРП Vanco Prykerchenska.

Це стало основною причиною розірвання з боку Кабміну Юлії Тимошенко угоди й початку міжнародного розгляду, позивачем у якому виступила Vanco Prykerchenska.

Наприкінці грудня 2012 року Стокгольмський арбітраж затвердив мирову між Україною та Vanco Prykerchenska.

Vanco International є 100%-ой дочірньою компанією Vanco Energy Company (США), якою володіють акціонери групи компаній "Лукойл".

Vanco Energy володіє тільки 25% Vanco Prykerchenska, іншими власниками виступають: корпорація ДТЕК (Донецьк), інвестиційна компанія Integrum Technologies Limited (Австрія), а також компанія Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгена Новицького на паритетних засадах.

30 січня 2013 року стало відомо, що ДТЕК, який контролює Ренат Ахметов, купує Vanco Ukraine Ltd (Британські Віргінські острови). «Угода про покупку ДТЕК контрольного пакету акцій Vanco Ukraine підписана 27 листопада 2012 року», - йдеться у повідомленні Комісії захисту конкуренції Сербії..

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.