НОВИНИ

Янукович хоче повернутися до ідеї будівництва газопроводу в обхід Росії

Президент Віктор Янукович запропонував повернутися до проекту газопроводу "Білий потік" в обхід Росії, що мав проходити із Грузії по дну Чорного моря в Україну і Європу. Про це йдеться у його щорічному посланні до Ради.

Янукович вважає доцільним повернення до проекту "Білий потік" як альтернативного маршруту поставки в Україну природного газу з Азербайджану, а також, у разі успішного спорудження Транскаспійського газопроводу, з Туркменістану й Казахстану.

Нагадаємо, уперше ідея трубопроводу була презентована українськими чиновниками в 2005 році. Потім, у травні 2007 року, ідея була представлена на Віденському газовому форумі, і на Конференції енергобезпеки під час зустрічі на вищому рівні у Вільнюсі.

Зокрема, 28 січня, виступаючи на засіданні Комітету з питань закордонних справ Європарламенту, тоді прем'єр-міністр Юлія Тимошенко запропонувала ЄС побудувати новий газопровід "Білий потік".

За початковим планом авторів, "Білий потік" повинен був стати основним енергетичним проектом блоку ГУАМ. Паливо з азербайджанського родовища Шах-Деніз транспортувалося б через Грузію по дну Чорного моря в Україну й у країни ЄС. Туркменію передбачалося залучити лише в середньостроковій перспективі.

Як повідомляли ЗМІ, Україна з листопада 2012 року розпочала імпорт природного газу з Німеччини через територію Польщі, із квітня 2013 розпочалися поставки з боку Угорщини, 15 травня Україна розпочала тестовий імпорт газу із Словаччини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.