НОВИНИ

  ▪   Наталя Гуменюк

Генеральний консул України в Стамбулі: в акціях протесту в Туреччині немає нічого несподіваного

Масові акції протесту в Стамбулі та інших містах Туреччини не становлять загрози українцям, якщо ті обходитимуть стороною місця їхнього проведення. Про це розповів генеральний консул України в Стамбулі Богдан Яременко в коментарі Тиждень.ua.

«Громадянам України  не рекомендується відвідувати ті місця -  площі, улиці, райони міст Туреччини, на яких відбуваються масові акції протесту, які, як ми бачимо, на жаль,часто переростають у зіткнення з поліцією. Ми також не рекомендуємо відвідувати вулиці, які прилягають до таких місць», - розповів генконсул про безпекові рекомендацій українських дипломатичних установ.

Він також відзначив, що краще одразу залишати місця, на яких може відбутись стихійна акція протесту. 

«Ми закликаємо наших громадян виявляти обережність і обачність. Не обов’язково шукати можливості участі в акціях протесту, вони подекуди носять стихійний характер і можуть виникнути в несподіваних місцях. Якщо людина бачить, що відбувається щось, що виходить за рамки звичайного розуміння життя міста -  скупчення людей, несподівані рухи, сутички з поліцією – краще розвернутись і піти в інший бік», - сказав Богдан Яременко.

Разом з тим він вказав, що поза місцями проведення акцій протесту «життя в Стамбулі та інших містах Туреччини йде своїм звичним ходом». «Працює міський транспорт, лікарні, магазини, ресторани, туристи відвідують знамениті об’єкти історичної, культурної спадщини. Таким чином ми не маємо підстав сказати, що поза зонами, де відбувається сутички демонстрантів з поліцією, ситуація загрозлива для наших туристів», - заявив генконсул.

Він додав, що існує велика ймовірність, що людина яка зараз перебуває в Стамбулі та відвідує такі місця як Собор святої Софії, Блакитна мечеть – може не знати, що в місті відбуваються протести.

В той же час він відзначив, що для українців, які перебувають на відпочинку на узбережжі Туреччини немає загрози, навіть у разі акцій протесту в курортних містах.

«У пресі промайнули повідомлення, що акції протесту відбувались і в Анталії, і в Ізмірі та інших курортних містах.  Ми розуміємо, що акції протесту відбуваються у центральних частинах міста, які пов’язані з розташуванням об’єктів урядової інфраструктури. Для тих, хто перебуває на курортах, на пляжах,  ми не маємо підстав сказати, що їх життю щось загрожує», - сказав дипломат.

В той же час він відзначив, що в акціях протесту в Туреччині немає нічого несподіваного. «Темперамент південний, вибухонебезпечний.  Політичне життя в Туреччині дуже динамічне. Все це разом і призводить до того, що подібні випадки тут стаються. Можливо, зараз більші масштаби, але нічого нового», - сказав він.

«Тут часто футбольні матчі закінчуються перевернутими машинами та спаленими магазинами. Я би не сказав, що це норма, але нічого несподіваного та надзвичайного для Туреччини така ситуація не становить»,- додав генконсул.

Як відомо, впродовж тижня в Туреччині тривають антиурядові виступи, що почалися в Стамбулі з мітингу на захист парку Гезі в центрі міста. Протестуючих стамбульців підтримала половина провінцій Туреччини, а також турки, які проживають в країнах Європи.

Демонстранти виступають також проти ісламізації країни і звинувачують владу в диктатурі.  

Наразі кількість постраждалих в акціях перевищила 3 тисячі, стан 26 поранених медики оцінюють як критичний.

Більше читайте в статті Наталі Гуменюк Турецький демарш: суспільство прагне змусити владу поважати громадян

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.