НОВИНИ

Янукович схвалив таємне рішення РНБО щодо створення ядерно-паливного циклу

Президент Віктор Янукович увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо розвитку атомно-промислового комплексу та створення ядерно-паливного циклу в контексті гарантування енергетичної безпеки України. Відповідний указ підписано 5 червня.

Рішення, яке РНБО ухвалила 5 червня 2013 року, не оприлюднене та значиться під грифом таємне.

Контроль за виконанням указу покладено на секретаря РНБО Андрія Клюєва.

Як відомо, мета - створити практично замкнений ядерно-паливний цикл, від видобутку сировини до утилізації відпрацьованого палива - була проголошена прийнятою у 2006 році і оновленою у 2011 році "Енергетичною стратегією України на період до 2030 року".

Комплексна програма створення вітчизняного ядерно-паливного циклу в Україні передбачає вирішення проблеми на довгострокову перспективу шляхом використання вітчизняного сировинного, виробничого і науково-технічного потенціалу для повного задоволення власних потреб в ядерному паливі і виходу з високотехнологічною продукцією на світові ринки. Для цього заплановано поетапний розвиток і створення елементів вітчизняного ЯПЦ, включаючи збільшення видобутку і переробки уранової і цирконієвої сировини, отримання гексафториду урану, реконструкція та створення потужностей з виробництва цирконієвих сплавів і прокату, на кінцевому етапі - і з виготовлення ТВЗ.

Для  збагачення урану передбачається застосування іноземних потужностей. Проблему з ВЯП передбачається вирішити за рахунок будівництва на АЕС спеціальних сухих сховищ.

Варто зазначити, що Україна посідає 6-е місце в світі і 1-е в Європі за розвіданими запасами урану, володіє значними запасами цирконію, виробництвами з переробки уранової і цирконієвої руди, дослідно-промисловою базою і технологіями виробництва ядерно чистих цирконію і гафнію, цирконієвого прокату, а також значним науково-технічним потенціалом для супроводу розробки ядерно-паливного циклу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.