НОВИНИ

Регіонали і комуністи відмовились закрити кіпрські офшори

Верховна Рада не підтримала у першому читанні проект Закону "Про денонсацію Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна від 29 жовтня 1982 року".

За внесений народним депутатом Володимиром Яворівським (фракція «Батьківщина») законопроект проголосували 113 із 233 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Не голосували у повному складі фракції Партії регіонів і КПУ.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що денонсація потрібна для ліквідації надання необґрунтованих податкових пільг, передбачених угодою, які спричиняють негативний вплив як на податкову систему, так і на економіку України в цілому у зв’язку із виведенням капіталу в офшорні зони.

Згідно з положеннями угоди між урядом СРСР та урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна, від оподаткування звільняються будь-які доходи, що виникають на території України або Кіпру, в тому числі дивіденди, проценти, роялті, доходи від відчуження майна тощо, які перераховуються з однієї країни в іншу, за винятком деяких випадків оподаткування фізичних осіб та доходів постійних представництв.

«Положення угоди також використовуються багатьма нашими підприємствами для створення різних схем з мінімізації податкових зобов’язань», - йдеться у записці і зазначається, що «досить велика частина українського бізнесу користується можливістю платити податки на Кіпрі, відповідно знижуючи загальноподаткове навантаження і зменшуючи дохідну частину бюджету України, тобто відбувається так званий відтік капіталу, який загрозливо підриває економіку країни».

Також ВР не підтримала проект Закону «Про денонсацію Угоди між Урядом Союзу Радянських Соціалістичних Республік і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна», внесений депутатами від «УДАРу», у тому числі Віктором Пинзеником.

За дане рішення проголосували 123 із 233 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

За словами Пинзеника, «ця угода не є доброю для країни». Він заявив, що новий варіант угоди потрібен Україні, але «наших партнерів (Кіпр) влаштовує існуючий стан речей».

Пинзеник зазначив, що водночас необхідно проголосувати за денонсацію угоди між урядом СРСР та урядом Кіпру про уникнення подвійного оподаткування доходів та майна від 29 жовтня 1982 року.

Як сказав Пинзеник, «ці два кроки через місяць дозволять дуже швидко підготувати стандартну угоду  про уникнення подвійного оподаткування».

Нагадаємо, 8 листопада минулого року Україна та Республіка Кіпр підписали угоду про уникнення подвійного оподаткування.

У грудні 2010 року прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Кабінет Міністрів не має наміру в односторонньому порядку денонсувати угоду з Кіпром про запобігання подвійному оподаткуванню.

Як відомо, за дев'ять місяців 2012 року Україна виплатила резидентам Кіпру доходів на суму 29,1 млрд грн, що становить майже половину (47%) від загального обсягу таких виплат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.