НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Українська влада прагне відзначати разом з РФ День Перемоги, річницю Хрещення Русі і навіть ювілей Шевченка

Українська і російська влада полюбляють разом відзначати радянські свята, вшановують "сторінки спільної історії", яких з кожним роком стає дедалі більше

25 травня на спільному засіданні представників депутатської групи ВР із міжпарламентських зв'язків з РФ і депутатською групою Держдуми РФ зі зв'язків з парламентом України в Одесі парламентарії озвучили намір спільно відзначити 1025-річчя Хрещення Київської Русі, 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка, 70-річчя Перемоги, а також 25-річчя закінчення війни в Афганістані.

У лютому президент Росії Владімір Путін заявив, що готовий приїхати в Україну на святкування 1025-річчя Хрещення Русі, якщо отримає таке запрошення. Водночас глава РПЦ МП Кіріл відмовляється святкувати у Києві Хрещення Русі разом із главою УПЦ КП, патріархом Філаретом.

Вже традиційними є спільні святкування Дня Перемоги. Так, 2010 року, до 65-річчя Перемоги, у Києві відбувся парад, в якому взяли участь понад 2 тис. 600 військовослужбовців Збройних сил та інших військових формувань України, а також близько 200 російських і білоруських військовослужбовців. 2012 року в Севастополі, на відзначення 67-ї річниці Перемоги, моряки Військово-морських сил Збройних сил України і Чорноморського флоту Російської Федерації пройшли урочистим маршем. Цього року у Севастополі відбувся спільний парад Чорноморських флотів України і Росії, в якому вперше була задіяна військова техніка. У Харкові також відбувся парад, в якому взяли участь військовослужбовці з Росії.

У грудні 2011 року президент Віктор Янукович переніс День флоту, об’єднавши його з російським. Так, згідно з наказом президента, День флоту тепер святкується не в першу, а в останню неділю липня, як у Росії. І вже 29 липня 2012 року Україна і Росія спільно відзначили День флоту. Спільні урочистості, присвячені Дню флоту України та Дню ВМФ Росії, пройшли у Севастополі. Як заявив глава Севастопольської міськдержадміністрації Володимир Яцуба, спільне із Чорноморським флотом РФ святкування Дня флоту пройшло на більш високому рівні, ніж у попередні 6 років. 12 травня цього року у Севастополі відзначили 230-річчя Чорноморського флоту річницю ЧФ. Під час святкувань у Севастопольській бухті пройшов парад кораблів Чорноморського флоту Російської Федерації та Військово-морських сил України. 

У червні 2009 року у Полтаві відзначили 300-річчя Полтавської битви між російською армією Петра I та військом короля Швеції Карла XII, на боці якого воювали українські козаки, очолювані гетьманом Мазепою. У заходах взяли участь посадовці з України, Росії та Швеції.

В листопаді 2010 року президент Янукович заявив, що вважає за необхідне спільне відзначення Україною і Росією пам'ятних дат, «які були в історії наших держав і наших народів».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.