НОВИНИ

Путін витратить понад $500 млн на поліпшення іміджу Росії за кордоном

Росія збирається докорінно переглянути роботу з поліпшення іміджу країни за кордоном.

Ще на початку травня президент РФ Владімір Путін підписав указ "Питання Федерального агентства у справах СНД, співвітчизників, що проживають за кордоном, і з міжнародної гуманітарної співпраці", деталі якого з'ясувала газета "Коммерсант".

Головним провідником доктрини "м'якої сили" стане Росспівробітництво. Відомство куруватиме донорські програми Росії за кордоном.

За словами джерела видання в дипломатичних колах, фактично Росспівробітництво повинно перетворитися на аналог агентства США з міжнародного розвитку. Ключовим пунктом підготовки реформи стане зміна стратегії виділення грошей на донорські проекти за кордоном. На них планується витратити понад $500 млн.

Очікується, що вся увага буде сконцентрована на адресних двосторонніх проектах у важливих регіонах, перший серед яких - пострадянський простір.

В основі нової моделі лежить реалізація кожного вкладеного рубля "у кількох компонентах з користю і для країни-одержувача, і для іміджу Росії". Задля цього завдання бюджет Росспівробітництва зросте з нинішніх 2 млрд рублів до 9,5 млрд до 2020 року.

Нагадаємо, у лютому на зустрічі з керівництвом МЗС Росії Путін вимагав від дипломатів грамотно використовувати механізми «м'якої сили» для зміцнення позицій РФ у світі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.