НОВИНИ

В Азербайджані ввели кримінальну відповідальність за образи в інтернеті

Президент Азербайджану затвердив зміни в Кримінальному кодексі, які передбачають покарання за наклеп і образи, повідомляє сайт глави держави.

Так, парламент Азербайджану затвердив 14 травня зміни в Кримінальному кодексі. Зокрема, зміни до ст. 147 "Наклеп" та ст. 148 "Образа" передбачають кримінальне переслідування за поширення наклепу і використання образ в інтернет-ресурсах масового використання.

До прийняття відповідних змін стаття 147 "Наклеп" передбачала за поширення в публічному виступі або в ЗМІ завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають його репутацію, покарання у вигляді адміністративного штрафу в розмірі до 500 манатів (приблизно 637 доларів) або ж виконання громадських робіт на строк до 240 годин, або залучення до виправних робіт на строк до одного року або ж позбавлення волі на строк до шести місяців.

Наклеп, поєднаний з обвинуваченням особи у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, карався до прийняття поправок виправними роботами протягом двох років або ж позбавлення волі строком до трьох років.

Образа, що міститься в публічному виступі, публічно демонструються у творах або в засобах масової інформації раніше каралася штрафом у розмірі від 300 манатів до 1 тис. манатів (приблизно 1275 доларів) , або громадськими роботами на строк до 240 годин, або виправними роботами на строк до одного року, або позбавленням волі строком до шести місяців.

Згідно з розпорядженням глави держави, кабінету міністрів доручено в тримісячний термін підготувати і подати президентові пропозиції щодо внесення поправок до Кримінального кодексу для забезпечення впровадження цих змін.

Крім цього, центральним органам виконавчої влади належить здійснювати контроль над приведенням нормативно-правових актів у відповідність із зазначеними поправками і в п'ятимісячний термін інформувати про це президента країни.

Нагадаємо, 18 березня перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін запропонував запровадити кримінальну відповідальність за наклеп. Згідно з опублікованою інформацією, він має намір внести зміни у відповідну статтю до законодавства під час нинішньої каденції парламенту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.