НОВИНИ

Євродепутат: домовленості України з Митним союзом є "грою м’язами" перед самітом у Вільнюсі

Домовившись про статус спостерігача в Митному союзі Україна перед самітом у Вільнюсі показала ЄС, що має альтернативу. Про це у своїй колонці на BlogActiv пише євродепутат Марек Сівєц.

«Як результат (домовленостей між Путіним і Януковичем – Ред.) Микола Азаров підписав меморандум про глибшу співпрацю між Митним союзом і Україною. Миттєва зміна ставлення до України російського телебачення, яке повідомило, що Україна здійснила стратегічний поворот, свідчить, наскільки Москва чекала цього моменту», - пише Сівєц.

«Тим не менш, правда трохи складніша. Є кілька причин, щоб вважати цей крок фальшивкою. Наприклад, у пункті 5 меморандуму йдеться, що «він не є міжнародним договором і не створює прав та обов'язків, які регулюються законом». Прем'єр-міністр Азаров також сказав, що не хоче обмежуватися статусом спостерігача в Митному союзі.

І тому ми маємо ситуацію, яка, в перекладі з прихованої дипломатичної мови на просту показує, що Україна має альтернативу, хоч і неочевидну, і що Схід є першим вибором країни. Ця ситуація є частиною «боротьби» перед самітом Східного Партнерства у Вільнюсі. Кожен учасник «грає м’язами» і всі хочуть отримати якомога більше. І так відбуватиметься аж до листопада», - вважає євродепутат. 

Нагадаємо, 31 травня прем'єр-міністр Микола Азаров і голова Євразійської економічної комісії (ЄЕК) Віктор Христенко підписали меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і Україною.

Прем'єр Росії Дмітрій Мєдвєдєв висловив сподівання, що Україна не братиме на себе зобов'язань, які в подальшому перещкоджатимуть інтеграції до ЄЕК.

Як відомо, 29 травня країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь)підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації.

За словами першого віце-прем'єра Росії Ігора Шувалова, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору простворення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015 року.

Віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко заявив, що надання Україні статусу спостерігача у Митному союзі не вплине на євроінтеграційні прагнення країни.

Між тим, європейські політики неодноразово наголошували на неможливості одночасної інтеграції Українидо Митного союзу та ЄС.

Читайте також: Тисяча й одна інтеграція. Домовленості з Митним союзом не матимуть практичних наслідків

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.