НОВИНИ

Після 2015-го українці хочуть бачити в країні соціальну справедливість

3 червня соціологи представили доповідь про бачення українцями пріоритетів тисячоліття для України та світу після 2015 року в рамках розробки всесвітньої порядку денного ООН. Згідно з результатами дослідження, після 2015 року люди сподіваються на встановлення соціальної справедливості, поліпшення системи охорони здоров'я та освіти, а також на економічний розвиток держави. Половина опитаних пов'язує поліпшення якості життя з кадровими змінами у всіх гілках влади.

Доповідь «Україна після 2015 року: Майбутнє, до якого ми прагнемо» була підготовлена в рамках виконання Україною Декларації тисячоліття ООН, прийнятої 2000 року. Документ передбачає, зокрема, створення всесвітнього порядку денного розвитку після 2015 року. Україна в числі інших 83 країн висловила бажання запропонувати своє бачення глобальних планів на тисячоліття, представивши вчора результати національного опитування. Дослідження проводили структури ООН в Україні спільно з Інститутом демографії та соціальних досліджень Національної академії наук (ІДСД) і Національним інститутом стратегічних досліджень при президенті (НІСД) з грудня 2012 до березня 2013 року, пише «КоммерсантЪ-Украина».

У дослідженні взяли участь 4 тис. 568 осіб. Його результати свідчать, що головною метою після 2015 року українці вважають забезпечення рівних можливостей та соціальної справедливості. 74,4% опитаних переконані в необхідності зменшення існуючої різниці між людьми з точки зору доходів і майна. Респонденти виступили також за розвиток сільських і депресивних територій для подолання нерівності за місцем проживання.

«Люди говорили, що треба підтримати вразливі групи населення, літніх людей, молодь. Майже всі зійшлися на думці, що найбільшу підтримку з боку держави повинні отримати інваліди», – зазначила директор ІДСД Елла Лібанова.

Серед інших пріоритетів після 2015 року українці виділили ефективну охорону здоров'я, доступну і якісну освіту, достойну роботу, розвинену економіку та інфраструктуру, здорове навколишнє середовище, а також ефективну і чесну владу.

Дослідження засвідчило, що 46% опитаних вважають поліпшення системи управління в країні вирішальним фактором для підвищення якості життя в цілому. 50% респондентів виступають за проведення кадрових та структурних перетворень у всіх гілках влади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.