НОВИНИ

На одній з дільниць Василькова спостерігачам заборонили перебувати за спинами членів комісії

У Василькові, де відбуваються вибори мера міста, на одній з виборчій дільниць комісія прийняли рішення, яке забороняє спостерігачам «перебувати за спиною членів дільничної виборчої комісії». Про це повідомили спостерігачі громадянської мережі ОПОРА.

«Документ, яким було оформлено рішення на дільниці № 321281 , не має жодних вихідних даних, дати та часу його прийняття», - заявили  спостерігачі.

Окрім того, на виборчій дільниці № 321282  від спостерігачів вимагали перебувати лише у чітко визначеній частині приміщення для голосування.

«Члени дільничної виборчої комісії пояснювали  свої вимоги тим, що спостерігачі  нібито заважають їм фізично. При цьому, активісти ОПОРИ максимально спокійно та коректно намагаються спостерігати за видачею бюлетенів та іншими процедурами. Необґрунтовані  вимоги членів ДВК  фактично унеможливлюють здійснення якісного спостереження», - заявили в ОПОРІ.

ОПОРА заявляє, що обмеження прав спостерігачів не відповідає законодавству та стандартам виборчого процесу.

Окрім того в ОПОРІ повідомили, що на позачергових виборах міського голови у Берегові Закарпатської області на ДВК №9 спостерігачам забороняли ходити по дільниці, мотивуючи це тим, що вони заважають роботі комісії.

Нагадаємо, раніше  спостерігача від Громадянської мережі ОПОРА без пояснень не пустили на ранкове засідання ДВК № 321285 у місті Василькові.

Окрім того раніше в УДАРі заявляли, що на виборах міського голови Ялти на дільниці № 49   голова комісії забороняє спостерігачам та журналістам знаходитись у приміщенні для голосування.