НОВИНИ

Економіст: Російський ринок наситився українською продукцією

Український експорт у РФ минулого року скоротився на $2,2 млрд, при тому, що економіка Росії все ще показувала позитивну динаміку, але вже сповільнювалася. Отже, тамтешній ринок наситився українською продукцією. Про це пише економіст Любомир Шавалюк у черговому числі «Українського тижня».

Експерт відзначає, що економіка Росії, на яку припадає 4/5 експорту українських товарів до країн Митного союзу, після кризи 2008–2009 років розвивалася.  Вигода для України була очевидною: у 2011-му експорт товарів до РФ становив $19,8 млрд, що на 26% більше, ніж до кризи, і вперше за понад 10 років перевищив сумарний експорт до Європи.

«Аргументи за вступ до Митного союзу начебто дістали твердий ґрунт. Однак торік український експорт у РФ втратив $2,2 млрд (мінус 11%), і це при тому, що економіка північного сусіда все ще показувала позитивну динаміку, хоч і сповільнювалася. Отже, тамтешній ринок наситився нашою продукцією. Тож якщо російська економіка увійде в рецесію, що дуже ймовірно, то, вочевидь, падіння обсягів імпорту з України може відбуватися ще швидшими темпами і вступ до МС цьому не зарадить», - відзначає Шавалюк.

Більше про це читайте у статті «Куди податися бідному родичеві?» у № 21 «Українського тижня».   

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.