НОВИНИ

Радник Януковича визнав, що влада нарешті розставила всі крапки над «і» у своїх зовнішніх пріоритетах

Україна розставила всі крапки над «і» щодо своїх зовнішніх пріоритетів, домовившись про статус спостерігача в Євразійському економічному союзі. Про це 31 травня заявив журналістам радник президента - уповноважений України з питань зовнішньополітичних та інтеграційних процесів Костянтин Єлисєєв.

«Внаслідок підписання цих документів (заяви президентів та меморандуму про поглиблення взаємодії між Євразійською економічною комісією та Україною - Ред) ми, по суті, розставляємо всі крапки над «і» відповідно напрямів і перспектив щодо співпраці з відповідними утвореннями. Ми чітко фіксуємо, що Україна з 2015 року набуде статусу спостерігача в Євразійському союзі - не більше і не менше», - сказав Єлісєєв.

На його думку, формалізація відносин з Євразійською економічною комісією припиняє будь-які спекуляції щодо зовнішньоінтеграційних прагнень України.

Єлісєєв підкреслив, що Україна зацікавлена у поглибленні і вдосконаленні режиму зони вільної торгівлі з Митним союзом, прагне мати рівноправні торговельно-економічні відносини з країнами, які входять до нього.

Він також зауважив, що розвивати такі відносини прагнуть багато країн, зокрема і ЄС.

За його словами, співробітництво з країнами Митного союзу Україною будується із дотриманням трьох  важливих пунктів. Перше - це відповідність домовленостей національному законодавству. Друге - відповідність цих домовленостей із стандартами і нормами СОТ і третій - дотримання зобов’язань перед ЄС, зокрема в контексті створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС.

Єлісєєв вважає, що домовленості, досягнуті в Астані, були вигідними і для України, і для країн Митного союзу.

«Тут не потрібно думати, що хтось переміг, або хтось когось перехитрив, я вважаю, що все чесно, і я думаю, що в такий спосіб ми повинні будувати і наші подальші відносини з нашими партнерами», - сказав Єлісєєв.

При цьому він ще раз підкреслив, що ці домовленості жодним чином не суперечать євроінтеграційним прагненням України.

Нагадаємо, 31 травня прем'єр-міністр Микола Азаров і голова Євразійської економічної комісії (ЄЕК) Віктор Христенко підписали меморандум про поглиблення взаємодії між ЄЕК і Україною.

Згодом прем'єр Росії Дмітрій Мєдвєдєв висловив сподівання, що Україна не братиме на себе зобов'язань, які в подальшому перещкоджатимуть інтеграції до ЄЕК.

Як відомо, 29 травня країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації.

За словами першого віце-прем'єра Росії Ігора Шувалова, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015 року.

Віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко заявив, що надання Україні статусу спостерігача у Митному союзі не вплине на євроінтеграційні прагнення країни.

Між тим, європейські політики неодноразово наголошували на неможливості одночасної інтеграції України до Митного союзу та ЄС.