НОВИНИ

У Кремлі пояснили, що від статусу спостерігача у Митному союзі українці нічого не отримають

Статус спостерігача у Митному союзі матеріальних вигод не принесе. Для їх отримання потрібно приймати весь комплекс напрацьованих зобов'язань. Про це 31 травня заявив помічник президента Россії з міжнародних справ Юрій Ушаков.

"Спостерігати за процесами інтеграції, спостерігати за господарськими зв'язками, торгово-економічною взаємодією трьох країн, напевно досить захоплююче, але це споглядання ніяких матеріальних вигод для конкретної країни, для її населення не приносить", - заявив Ушаков.

Він додав, що для реальної співпраці та отримання дивідендів від інтеграційних процесів необхідно прийняти весь комплекс напрацьованих Росією, Казахстаном і Білоруссю зобов'язань і правил поведінки.

"Тобто увійти всередину процесу. Без цього матеріального навару, до якого, очевидно, прагнуть інші країни, не отримаєш. Це я про спостерігачів", - сказав Ушаков.

Як повідомлялось, прем’єр-мінстр Микола Азаров визнав, що меморандум з ЄЕК, який він має підписати у Мінську лише своєрідна перепустка на засідання органів Митного союзу.

Нагадаємо, 29 травня країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації.

Відповідний меморандум планується підписати 31 травня у Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова. Водночас ЗМІ вже опублікували проект документу.

За словами першого віце-прем'єра Росії Ігора Шувалова, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015 року.

Віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко заявив, що надання Україні статусу спостерігача у Митному союзі не вплине на євроінтеграційні прагнення країни. 

Глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські не вважає інтеграцію у Митний союз головною стратегією української влади.

Європейські політики неодноразово наголошували на неможливості одночасного інтеграції України до Митного союзу та ЄС.