НОВИНИ

Азаров визнав, що меморандум з ЄЕК – це лише перепустка на засідання Митного союзу

Країни Митного союзу не ставили перед Україною жодних умов для підписання меморандуму з Євразійською економічною комісією (ЄЕК), що дозволяє Україні брати участь в роботі органів Митного союзу. Про це 31 травня заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров у Мінську.

"Ніяких умов ніхто не висував, в тому числі і Російська Федерація", - сказав Азаров.

Він наголосив, що Україні потрібно підписати цей меморандум.

"Нам потрібно підписати меморандум, за результатами якого Україна отримує можливість на запрошення головуючої сторони брати участь у засіданні органів Митного союзу, а згодом і Євразійського економічного союзу", - пояснив Азаров.

За його словами, ця можливість нічим не відрізняється від статусу "спостерігача" при Митному союзі.

"Практично, це нічим не відрізняється від статусу спостерігача", - зазначив Азаров.

Як повідомлялось, 29 травня країни Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Казахстан, Білорусь) підтримали намір України стати спостерігачем у цій організації.

Відповідний меморандум планується підписати 31 травня у Мінську на засіданні глав урядів СНД за участю прем'єра Миколи Азарова. Водночас ЗМІ вже опублікували проект документу.

За словами першого віце-прем'єра Росії Ігора Шувалова, оскільки у Митному союзі не передбачений статус спостерігача, такий статус може виникнути в України тільки після підписання договору про створення Євразійського економічного союзу, яке заплановане 1 січня 2015 року.

Віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко заявив, що надання Україні статусу спостерігача у Митному союзі не вплине на євроінтеграційні прагнення країни. 

Глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські не вважає інтеграцію у Митний союз головною стратегією української влади.

Європейські політики неодноразово наголошували на неможливості одночасного інтеграції України до Митного союзу та ЄС.