НОВИНИ

У Присяжнюка запевняють, що в Україну не завозять ГМО-продукцію

Україна не завозить на свою територію генно-модифіковану продукцію рослинного походження. Про це заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Іван Бісюк.

"Україна не є державою, яка дозволяє вільне завезення культур ГМО на внутрішній ринок, оскільки це заборонено законодавством. У нас можливо завозити лише офіційно зареєстровані генні матеріали, у тому числі і рослинного походження, але сьогодні їх ніхто не пропонує і не завозить", - наголосив він.

За словами Бісюка, Україна як потужний експортер зернових та інших продовольчих товарів не може дозволити собі завезення ГМО-продукції, оскільки претендує "на провідну роль продовольчого резерву світового масштабу".

"Ми не можемо собі дозолити завезення і використання продукції ноу-хау, яка мало вивчена і досліджена, адже досі немає достовірних наукових висновків щодо впливу такого роду продуктів на організм людини", - сказав він.

За словами голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Володимира Горжеєва, в Україні діє система контролю за якістю рослинної продукції, запроваджено реєстрацію сортів зернових культур.

Крім того, як наголосив Горжеєв, рівень контролю на державному кордоні оцінюється як надзвичайно високий.

 "Сьогодні практично неможливо провезти нелегально будь-які зразки тваринницької чи рослинної продукції, оскільки на пунктах пропуску усі проходять жорсткий фізичний контроль, а уся вилучена продукція досліджується. Сировина, яка має ознаки хвороби, одразу знищується", - сказав він.