НОВИНИ

Фірташ купив Сєвєродонецький «Азот». "Облизується" на Черкаський

Group DF (Австрія) придбала ЗАТ «Сєвєродонецьке об'єднання «Азот» (Луганська обл.), повідомив на прес-конференції в п'ятницю власник Group DF Дмитро Фірташ.

«Ми вже купили», - сказав Фірташ, відповідаючи на питання журналістів, чи придбав він підприємство.

При цьому він не уточнив, за яку суму куплено підприємство.

В той же час Фірташ підкреслив, що основна частина коштів, сплачених за підприємство, власні, менша частина - залучені банківські кошти.

Також він повідомив, що має намір брати участь в придбанні ВАТ «Азот» (Черкаси).

«Те, що я в цьому братиму участь, це факт», - сказав він.

В той же час підприємець не дав конкретної оцінки вартості черкаського «Азоту», за який його власник Олександр Ярославський хоче $800 млн.  Фірташ відмітив, що, можливо, Ярославський переоцінив актив, можливо - недооцінив.

Як відомо, Ярославський раніше заявив, що погодився б на продаж ВАТ «Азот» (Черкаси), якби запропонована ціна склала $800 млн.

Також Фірташ заявив, що вважає доцільним у разі виставлення ВАТ «Одеський припортовий завод» (ОПЗ) на продаж, приватизувати його виключно з комплексом з перевалки аміаку.

«Моя думка, що ОПЗ потрібно приватизовувати з перевалкою», - сказав він на прес-конференції.

На його думку, це дозволить уникнути яких-небудь конфліктів навколо перевалки.

Як відомо, Черкаський «Азот» нині виробляє в Україні найбільші обсяги аміачної селітри і аміаку. Підприємство також випускає карбамід, карбамідно-аміачну суміш, а також аміачну воду і сульфат амонія.

Фірташ в грудні 2010 року заявив, що Group DF планує брати участь в приватизації ВАТ "Одеський припортовий завод" у разі виставляння його на продаж. «Брати участь ми будемо. Яка ціна, мені важко сказати», - сказав він. 

Нагадаємо, президент Віктор Янукович своїм указом від 10 грудня зняв заборону на приватизацію Одеського припортового заводу, Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (КГЗКОР), ВАТ «Дніпроенерго», ВАТ «Донбасенерго», ВАТ «Західенерго» і ВАТ «Центренерго».

Раніше, 29 вересня 2009 року комісія ФДМУ відмінила результати конкурсу з приватизації ОПЗ. Раніше того ж дня ТОВ «Нортіма» виграло конкурс-аукціон з продажу 99,567% акцій ВАТ «Одеський припортовий завод», запропонувавши на 1 млрд.грн. більше суми, заявленої Фондом державного майна, - сума в 5 млрд.грн. У торгах взяли участь три компанії - ТОВ «Азот-сервіс»(подала заявку від імені ТОВ «СИБУР»), ТОВ «Фрунзе-флора» (Україна) і ТОВ «Нортіма».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги