НОВИНИ

Опозиція нагадала Азарову, що газові угоди таки можливо переглянути у суді

У газовому договорі між Нафтогазом та Газпромом передбачені всі можливості для розгляду спірних питань у суді. Про це заявили у прес-службі партії «Батьківщина» у відповідь на заяву прем'єра Миколи Азарова.

«У контракті між «Нафтогазом» і «Газпромом», підписаному 19 січня 2009 року, передбачена можливість цивілізованого розгляду суперечок двох господарюючих суб’єктів у незалежній інстанції – Стокгольмському арбітражному суді. Про це йдеться у п. 2 ст. 8 Контракту про купівлю-продаж природного газу», - йдеться у заяві.

«Там чорним по білому написано, що «будь-який спір, розбіжності чи претензії у зв‘язку із чинним Контрактом або його порушенням, розірванням чи недійсністю будуть остаточно вирішені шляхом арбітражу у відповідності з регламентом Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольм», - цитують у прес-службі документ.

У «Батьківщині» припустили, що «Харківські угоди», укладені у 2010 році президентом Віктором Януковичем перетворили комерційні домовленості двох компаній у міждержавний україно-російський договір, який може не підлягати юрисдикції Стокгольмського арбітражного суду.

«Відтак, спроби Азарова на четвертому році свого безславного прем’єрства перекладати відповідальність на «папєрєднікав» не витримують щонайменшої критики. Життя та кон’юнктура ринку не стоять на місці. За три роки переважна більшість європейських країн постійно добивалися суттєвих знижок на газ, спираючись на базові угоди, подібні контракту між «Нафтогазом» та «Газпромом», - йдеться у заяві.

Нагадаємо, під час зсідання Кабінету міністрів у середу прем'єр-міністр Микола Азаров вкотре заявив, що Україна не може переглянути газові угоди в суді.

Як повідомлялось, у березні директор юридичної компанії Lions Litigate Станіслав Батрин звернувся з позовом до Кабміну та Фонду держмайна щодо визнання недійсними контрактів на поставку газу від 19 січня 2009 року між ВАТ "Газпром" та НАК "Нафтогаз України". Він також повідомив, що уряд впродовж останніх трьох років не піднімав питання перегляду газових контрактів у Стокгольмі.

4 квітня Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження у справі за позовом Батрина.

16 травня суд відмовив Кабінету Міністрів у клопотанні про закриття справи щодо нерозірвання урядом газового контракту 2009 року. 

У серпні 2011 року Азаров заявляв, що уряд України вже проконсультувався з вітчизняними і міжнародними експертами щодо перспектив судового позову щодо газових контактів з Москвою і готовий почати розгляд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.