НОВИНИ

Єфремов пояснив, що регіонали в Раді принципово не розмовляють українською

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов вважає, що депутати від «Свободи» перешкоджають розвитку української мови в Раді. Про це Єфремов заявив в інтерв’ю «РИА Новости».

"Представники" Свободи "свідомо провокують протистояння і перешкоджають розвитку української мови в парламенті", - сказав Єфремов.

За його словами, закон не зобов'язує депутатів виступати під час засідань виключно українською.

"Йдеться не про те, чи може депутат говорити українською, а питання стоїть так: депутати принципово не будуть говорити українською мовою, бо тоді їх не зрозуміють виборці", - уточнив Єфремов.

Водночас він пояснив, що регіонали поки не збираються «ломати через коліно» суспільство для надання російській статусу другої державної мови.

«Для того, щоб надати російській мові статус другої державної, необхідно вносити зміни до конституції. На сьогоднішній день у форматі тих процесів, які відбуваються у парламенті, та й у суспільстві в цілому, навряд чи це можливо. У нас немає в парламенті 300 голосів, які були б віддані на підтримку такого законопроекту. І тільки з цієї причини це питання не вирішується. На Україні досить велика кількість людей, які є противниками даного питання, тому вносити його зараз і ламати через коліно означає дестабілізувати стан справ у державі, що ми не можено не враховувати». – зазначив Єфремов.

Як повідомлялось, опозиційні народні депутати 19 березня супроводжували виступ керівника фракції Партії регіонів Олександра Єфремова вимогою виступати українською мовою, за що він обізвав опозиціонерів неонацистами.

До цього у січні, під час виступу в парламенті лідер «Свободи» Олег Тягнибок вкотре наголосив, що у сесійній залі Верховної Ради усі народні депутати повинні розмовляти українською мовою. 

Нагадаємо, 18 грудня минулого року депутат від Партії регіонів Сергій Тігіпко погрожував блокувати виступи в Раді, якщо депутатам не дозволятимуть виступати російською.

13 грудня , під час виступу Вадима Колесніченка російською мовою у парламенті сталася сутичка між народними депутатами від опозиції та регіоналами.