НОВИНИ

Британські аналітики не сподіваються на швидке відновлення економіки Центрально-Східної Європи

Хоча останні дані по зростанню ВВП дають надію на покращення економічної ситуації в країнах Центрально-Східної Європи, зростання є вкрай слабким, а відновлення буде млявим і нерівномірним. Про це йдеться в звіті лондонської консалтингової компанії Capital Economics, повідомляє Financial Times.

Відповідно до звіту Capital Economics, хорошими новинами для регіону є те, що Угорщина в першому кварталі цього року вийшла з рецесії (зі зростанням ВВП на 0,7%), у Румунії ВВП зріс на 2,1% порівняно з попереднім роком завдяки розвитку промисловості та сільського господарства.

«Економіка України вийшла з рецесії в першому кварталі, а ВВП виріс на 0,5% у порівняні з попереднім кварталом, але все ще продовжив падати у порівнянні з минулим роком (на 1,3% в першому кварталі, що є принаймні поліпшенням порівняно з минулорічним його падінням на 2,3%). Промислове виробництво скоротилось, хоча і повільнішими темпами, а сільське господарство «трималося добре». Але, як зазначає Capital, економіка залишається в слабкому стані», - пише Financial Times посилаючись на звіт фірми.

Однією з найбільш проблемних економік регіону, на думку британських експертів, є Росія, де на початку цього року зростання рівня ВВП було найслабшим з часів кризи 2008-2009 років, що частково викликано значним падінням рівня споживання.

Дещо краща ситуація в Польщі. Так, ВВП країни зріс на 0,4%, але виробництво залишається на здоровому рівні, а заробітна плата продовжує зростати.

В той же час Чехія в першому кварталі 2013 року і далі заглибилась в рецесію, хоча виробництво і впевненість споживачів продовжили зростати.

Дивіться також: Динаміка ВВП України, 1991-2012 роки
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.