НОВИНИ

Російська громада Криму обрала скандального Генконсула Росії своїм почесним членом

25 травня в Сімферополі відбулося спільне засідання Думи Російської громади Криму і Політради Кримської республіканської організації партії «Русское Единство». Про це повідомляє прес-служба Російської громади Криму.

Учасники засідання одноголосно підтримали присвоєння звання «Почесний член Російської громади Криму» Генеральному консулу РФ у Сімферополі Владімірові Андрєєву.

Як зазначили у повідомленні, з такою ініціативою виступили голова Російської громади Криму Сергій Цеков і голова партії «Русское единство» Сергій Аксьонов.

Нагадаємо, 17 травня у Сімферополі зі скандалом відбулася прем’єра фільму «Хайтарма» , який вперше показав трагічну історію масової депортації кримських татар 1944 року. За дві години до показу фільму дев’ятьом ветеранам війни і товаришам по службі героя фільму, льотчика Аметхана Султана, генкнсул РФ в Криму наполегливо радив не відвідувати показ фільму. Зокрема, пояснив, що офіційно прийнятий факт наказу Сталіна про силове вивезення з Криму кримських татар наприкінці Другої світової війни суперечить історичній правді.

Згодом Андрєєв  заявив: "Я щось нове зараз сказав? Мені не потрібні ваші поради. Все, що я сказав, це абсолютно офіційно. Запишіть і прокручуйте будь-якому кримському татарину. Моє слово і слово Росії мають лунати, повинно бути відомо, зокрема й моє інтерв'ю, для того, щоб правда про Велику Вітчизняну війну лунала... Це саме тематика зради".

Перший заступник голови меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав владу заявити про небажаність перебування Андрєєва на території України у зв'язку з його висловлюваннями.

Російське МЗС визнало некоректними висловлювання Андрєєва.

24 травня Генконсул РФ заявив про свою відставку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.