НОВИНИ

Посол Австрії: підписання асоціації з ЄС повністю залежить від дій України

Для підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом у листопаді Україні необхідно провести реформу судової та виборчої систем. Про це заявив посол Австрії в Україні Вольф Дітріх Хайм у коментарі агенції "Українським Новинам".

На його думку, відносини між ЄС і Україною мають тривалий процес розвитку, в результаті якого обидві сторони мають чіткі уявлення і розуміння цілей, які необхідно досягти для європейської інтеграції України.

''У лютому ми проводили саміт між Європейським Союзом і Україною, де ми погодили певні критерії і напрямки, в яких ми хочемо бачити реформи і прогрес, і крім того, там були озвучені більш чіткі вимоги та ініціативи, в основному пов'язані з правовими реформами в сфері правосуддя, прийняття правової основи для проведення перевиборів (на 5 одномандатних округах), а також реформи виборчої системи", - нагадав посол.

"Я думаю, це все ще досить великий обсяг роботи, який належить зробити Україні протягом найближчих декількох місяців, і потім ми побачимо, чи будемо ми готові до підписання Угоди про асоціацію'', - сказав Хайм.

При цьому він зазначив, що в Австрії бачать і цінують зусилля України у здійсненні реформ в позначених напрямках після проведення саміту ''Україна-ЄС'' в Бельгії.

Також, він підкреслив, що Україні необхідно зробити все, щоб проведення реформ стало необоротним процесом, і вони здійснювалися належним чином.

''Я думаю, це дуже важливо продемонструвати, що Україна готова і справді висловлює бажання реалізовувати позначені зобов'язання, і я сподіваюся, що ми будемо мати всі необхідні умови, за яких Угода про асоціацію буде підписана'', - додав Хайм.

Посол підкреслив, що підписання Угоди про асоціацію повністю залежить від дій України.

Нагадаємо, раніше посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт заявив, що звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко суттєво підвищить шанси України на підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом на саміті Східного партнерства у листопаді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.