НОВИНИ

Янукович пояснив, звідки бере "неоціненні інвестиції" в своє майбутнє

Президент Віктор Янукович привітав «усіх, хто причетний до такої важливої справи, як створення та розповсюдження друкованого слова». Про це йдеться у вітанні з нагоди професійного свята працівникам видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження, повідомляє прес-служба президента.

«Книжки формують нас як особистостей, поглиблюють розуміння життя, вагомо сприяють професійному зростанню. Сучасна книга з будь-якої галузі знань є неоціненною інвестицією в сьогодення та майбутнє України», - пояснив Янукович.

Він пообіцяв, що держава буде і надалі «підтримувати національне книгодрукування, дбати про розвиток духовного та інтелектуального потенціалу Українського народу».

Янукович переконаний, що створення умов для видавничої справи та культури читання «стануть вагомим підґрунтям для модернізації країни, соціальної мобільності її громадян».

Також Янукович своїм указом нагородив письменників щорічною президентською премією «Українська книжка року».

«За видатні досягнення у галузі художньої літератури» премію отримав лауреат шевченківської премії Леонід Череватенко за поетичну збірку «Закляте залізо», яка вийшла друком у видавництві «Часопис «Дух і Літера».

«За вагомий внесок у розвиток українознавства» премія присуджена досліднику Олександру Пошивайлу та Національному музею-заповідник українського гончарства за видання, присвячене найбільшій і найкоштовнішій у світі колекції глиняних мальованих мисок, виготовлених гончарами містечка Опішного.

Президентську премію за найбільше сприяння у вихованні підростаючого покоління присуджено також науковцям Петрові Сасу з України та Гене Кіркєне з Литовської Республіки, а також видавництву «Балтія-друк» за книжку «Хотинська битва 1621 - битва за Центральну Європу».

Як повідомлялось, нещодавно народні депутати від "Свободи" Леонтій Мартинюк та Ірина Фаріон подали запит до генерального прокурора Віктора Пшонки з вимогою перевірити діяльність донецької друкарні ТОВ "Книгарня «Новий світ»", яка нібито видавала книги президента Віктора Януковича.

 Приводом для звернення стала інформація оприлюднена ЗМІ, що ця друкарня ніколи не випускала книг.

Нагадаємо, згідно з декларацією Віктора Януковича, 2011 року він 16,4 млн грн гонорарів від ТОВ «Друкарня «Новий світ». З отриманої суми авторської винагороди Янукович сплатив до бюджету 2,8 млн грн податку.

Згідно з декларацією про доходи за 2012 рік, Янукович отримав 15,5 млн грн гонорарів. За два останні роки президент заробив на книжках майже 32 млн грн. У коментарі інтернет-виданню «Остров» заступник директора друкарні «Новий світ» Едуард Вакуленко зазначив, що згідно із договором, президент отримав гроші «за авторські права на написані ним книги, а так само на книги, які він напише».

Тим часом українські письменники не можуть похвалитися такими гонорарами, як у Януковича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.