НОВИНИ

Гей-парад проведуть у закритому форматі і не у центрі Києва

Організатори "Маршу рівності" прийняли рішення перенести місце проведення правозахисної ходи за межі центральної частини Києва та змінити формат акції на закритий. Про це повідомляє прес-служба оргкомітет Прайду.

"Ми розчаровані рішенням суду про заборону проведення публічних акцій в День Києва, у тому числі запланованого Маршу рівності", – зазначають в оргкомітеті Прайду.

"Ми вважаємо, що правозахисна акція жодним чином не суперечить концепції святкування дня міста, а обмеження прав громадян на свободу зборів у цьому випадку є необґрунтованим та упередженим", – додали вони.

"Марш проводиться заради того, щоби поставити на порядок денний питання громадської нерівноправності представників ЛГБТ-спільноти в Україні, виступити проти відверто дискримінаційних законопроектів, внесених радикально налаштованими парламентарями, захистити свободу слова та свободу мирних зібрань для всіх громадян незалежно від сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності", – сказано у повідомленні.

Як повідомлялося, 23 травня окружний адміністративний суд Києва заборонивпроведення в центрі столиці 25 травня будь-яких заходів, крім передбачених офіційною програмою святкування Дня Києва.

Представники Єврокомісії розкритикували заборону проведення у Києві гей-параду.

Втім, попри заборону суду ЛГБТ-спільнотазаявляє, що спробує провести "Марш рівності" 25 травня.

Нагадаємо, 20 травня  минулого року в Києві неподалік станції метро "Дарниця" група невідомих побила двох співорганізаторів першого в Україні гей-параду, що так і не відбувся.

За цим фактом було порушено кримінальну справу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.