НОВИНИ

У Єврокомісії розкритикували заборону проведення у Києві гей-параду

Європейська комісія з розчаруванням сприйняла рішення про заборону проведення публічних зборів, крім офіційних, у Києві, 25 травня, і закликає українську владу поважати і захищати права своїх громадян на мирні зібрання.

Таку заяву в п'ятницю, 24 травня, в Брюсселі, коментуючи ситуацію з проведенням гей-параду в Києві 25 травня, зробив представник європейського комісара з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле Пітер Стано.

«У ЄС наголосили, що Марш рівності вже був скасований торік організаторами з причин стурбованості питаннями безпеки. Отже, цього року делегація ЄС в Києві закликала місцеву владу та міліцію зробити все можливе, що в їхніх силах, щоб запобігти повторенню подібного сценарію під час запланованого Маршу рівності (25 травня), а також ефективно гарантуватиме права кожному на свободу зборів, не ставлячи їх особисту безпеку під загрозу», - зазначив Стано.

За його словами, в нинішній четвер, під час діалогу Україна-ЄС з прав людини, Брюссель нагадав Києву про фундаментальні права всіх громадян на мирні зібрання та свободу висловлювань.

«ЄС відзначає структурні недоліки в існуючих законодавчих рамках і адміністративній практиці в Україні при реалізації права на мирні зібрання, про що детально йдеться в недавньому рішенні Європейського суду з прав людини у справі Веренцова. Рівні права - це європейські цінності. Такі події як Марш рівності - це про соціальну стабільність і толерантність. Толерантність є невід'ємною цінністю для згуртування будь-якого суспільства», - підкреслив представник ЄК.

Стано запевнив, що Європейська комісія притримується цінностей, закріплених в договорах ЄС та Хартії основних прав, особливо, «коли мова йде про повагу прав людини і фундаментальних свобод, включаючи свободу зборів і виразів, так само як недискримінацію за ознаками статі, раси чи етносу , релігії чи віри, сексуальної орієнтації, інвалідності або віку».

«ЄК продовжуватиме підтримувати і заохочувати заходи, спрямовані на подальше зміцнення сприятливого клімату для повного здійснення прав людини в наших країнах-партнерах, у тому числі, відкриті і конструктивні дебати з приводу визнання та захисту прав лесбіянок, геїв, бісексуалів і транссексуалів, а також меншин в цілому», - додав він.

Як повідомлялося, 23 травня окружний адміністративний суд Києва заборонив проведення в центрі столиці 25 травня будь-яких заходів, крім передбачених офіційною програмою святкування Дня Києва.

Втім, попри заборону суду ЛГБТ-спільнотазаявляє, що спробує провести "Марш рівності" 25 травня.

Нагадаємо, 20 травня  минулого року в Києві неподалік станції метро "Дарниця" група невідомих побила двох співорганізаторів першого в Україні гей-параду, що так і не відбувся.

За цим фактом було порушено кримінальну справу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.