НОВИНИ

Табачник пояснив, що "добровільність" вивчення школярами російської зумовлена її статусом в ООН

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник відзначає, що не нав'язує школам вивчення російської мови з 5-го класу як іноземної. Про це він Табачник сказав на засіданні Верховної Ради під час Години запитань до уряду, відповідаючи на запитання народного депутата Ірини Фаріон (фракція «Свобода») з приводу введення з 5-го класу вивчення російської мови як іноземної.

Табачник зазначив: «Вас неправильно зовсім інформували. Жодним чином ніхто не вводить примусове вивчення другої іноземної мови з 5-го класу ».

За словами міністра, на сьогоднішній день обов'язковим є вивчення англійської мови з 1-го класу, а згідно з державним стандартом, вивчення другої іноземної мови обов'язково у всіх школах з 5-го класу, але вибір іноземної мови, який обов'язково вивчається з 5-го класу , є прерогативою освітньо-педагогічного колективу.

Табачник наголосив, що другу іноземну мову вибирає педагогічна рада разом з батьками.

За його словами, до мов, які можна вибрати для навчання, «належать без виключення всі європейські мови за умови, що є відповідні кадри, оскільки російська мова є мовою ООН і також європейською мовою, і ніхто не може стримувати ті школи, які бажають обрати російська мова як друга обов'язкова іноземна мова з 5-го класу ».

Табачник стверджує, що «ніякої директивної політики чи нав'язування іспанської, російської, французької чи німецької мови в цьому питанні немає і не може бути».

Як повідомлялось, минулого року Табачник на зустрічі з вчителями Росії похвалився, що зняв табу на російську мову у вищих навчальних закладах України і назвав українську мову «нєнужной»

За часів Табачника на посаді містра освіти в Україні високими темпами знижується кількість україномовних шкіл.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.