НОВИНИ

Янукович пояснив, хто дав йому «велику культуру Слова»

Президент України Віктор Янукович запевняє, що як частина європейської спільноти, Українська держава розвиватиме українську мову, забезпечуючи водночас право кожного громадянина на мовну й культурну самобутність. Про це йдеться в його привітанні з нагоди Дня слов'янської писемності та культури.

«Сьогодні ми вшановуємо християнських просвітителів Кирила і Мефодія, які 1150 років тому принесли на українську землю кириличну писемність, а з нею - свою мудрість, віру і велику культуру Слова. Це визначально вплинуло на розвиток нашого і багатьох інших слов'янських народів, які отримали можливість активно творити власну літературу, філософію, право і богослов'я », - йдеться у привітанні.

Янукович зазначив, що кириличне письмо сприяло появі в Європі могутньої, культурно розвиненої держави Київська Русь, «від якого Україна веде відлік своєї 1025-річної духовної історії в лоні християнської цивілізації».

«Традиції давньоруської писемності як основи української словесності мають своє продовження в новітні часи, збагачуючи і розширюючи духовно-інтелектуальні основи нашої державності. Як частина європейської спільноти, держава і надалі буде розвивати українську мову, забезпечуючи в той же час право кожного громадянина на мовну й культурну самобутність », - наголосив Янукович.

День слов'янської писемності і культури встановлений в Україні згідно з Указом Президента «Про День слов'янської писемності і культури» від 17 вересня 2004 року. Відзначається щорічно 24 травня в день вшанування пам'яті святих рівноапостольних Кирила і Мефодія.

Як повідомлялось, День писемності та мови в Україні традиційно відзначають 9 листопада – у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.