НОВИНИ

Американські банкіри не виключають, що Україна може домовитись з МВФ про кредит до вересня

Через стрімке скорочення золотовалютних резервів НБУ Україна намагатиметься до вересня домовитись про кредит МВФ. Про це пише Bloomberg з посиланням на Goldman Sachs.

У Goldman Sachs Group прогнозують, що через значний розрив поточного рахунку і обмежений доступ до світових фінансових ринків Україна може домовитися про кредит Міжнародного валютного фонду до вересня

«Дефіцит поточного рахунку, ймовірно, досягне 8% від валового внутрішнього продукту, або від $ 12 млрд до $ 14 млрд,» - зазначив в коментарі аналітик  Goldman  в Москві Ендрю Метені.

«Це зменшить резерви з нинішніх $ 25 мільярдів до $ 13-15 млрд, що, на наш погляд, є надзвичайно нестійким і низьким рівнем», - додав він.

На думку Goldman, Україна ймовірно підпише відкладену угоду про асоціацію з Європейським Союзом цього року і зможе домовитись з Росією щодо цін на газ, що зекономить уряду близько $ 2 млрд на рік.

Нагадаємо, з 27 березня до 10 квітня в Україні перебувала місія Міжнародного валютного фонду.

Раніше міністр фінансів Юрій Колобов заявляв, що Україна оптимістично оцінює шанси найближчим часом підписати угоду з МВФ про відновлення кредитування на суму $15 млрд.

Представник МВФ в Україні Макс Альєр заявив, що надання допомоги Україні залежатиме від того, чи виконає вона економічні вимоги фонду.

23 травня в МВФ заявили, що поки не призначили дату наступного візиту до України. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.